Kuresaare (kollases) astus pika sammu meistriliigasse püsimajäämise suunasFoto: Jana Pipar/jalgpall.ee
10. detsember 2020, 20:08

VÄRAVATESADU: Kuressaare astus suure sammu püsimajäämise suunas

FC Kuressaare ja Maardu Linnameeskond selgitavad kahe mängu kokkuvõttes tiimi, kes pallib järgmisel aastal Eesti meistriliigas. Saarlased võitsid avalahingu 5 : 3.

Tänavusel hooajal meistriliigas eelviimaseks jäänud Kuresaare kohtub üleminekumängudes esiliiga teise satsi Maarduga. Maardu kunstmurul toiminud avavaatus muutus väravatesajuks, kus nähti suisa kaheksat kolli.

Saarlased läksid 11. minutiks 2 : 0 ette, kui Märten Pajunurm lõi palli mööda valesti asetatud müürist ja Sander Laht kasutas ära Maardu kaitsjate eksimuse. Kuid 47. minutiks oli Kuresaare 2 : 3 kaotusseisus.

23. minutil põrutas Anton Aristov palli 20-lt meetrilt ristnurka ja esimese poolaja viimastel hetkedel tõi Maksim Krivošein tabloole viigi. Teist poolaega oli mängitud 85 sekundit, kui Ilja Zelentsov sai vasakul äärel palli ja temagi keerutas karistusala nurgast palli ristnurka.

Kodutiim liialt kaua eduseisu nautida ei saanud. 61. minutil kasutas Sören Kaldma ära Maardu väravavahi Ilja Kassjantšuki räige eksimus, kes lõi pallist mööda, ja Kuresaare mängumees sai palli rahulikult tühja võrku lükata. Kuresaare lõi vaid minuti möödudes järgmise värava, kuid kohtunikud ei lugenud seda määrtustepäraseks, aga 64. minutil sai Michael Schjönning-Larsen siiski jala valgeks ning viis külalised ette.

Juba kolmandat aastat järjest üleminekumängudele jõudnud Kuresaare 5 : 3 võidu kindlustas Rasmus Saare 81. minutil löödud värav. Korduskohtumine toimub Saaremaal 13. detsembril.