Kalevi resultatiivseim oli taaskord Marcus Keene (palliga), kelle arvele jäi 18 silma.Foto: Martin Ahven
12. detsember 2020, 18:39

Kalevite must päev: Cramo kaotas Ühisliigas Unicsile, TLÜ koduliigas Pärnule

Kolmapäeval Minski Tsmoki vastu Ühisliiga hooaja esimese võidu võtnud Kalev/Cramo kaotas täna võõrsil Kaasani Unicsile 66 : 83. Eesti-Läti liigas kaotas Tallinna Kalev/TLÜ 55 : 93 Pärnu Sadamale.

Kolmapäeval Ühisliiga-hooaja avavõidu võtnud Kalev/Cramo jäi Kaasanis kiirelt 10 : 19 kaotusseisu, kuid siis saadi rünnak käima ja avaveerand kaotati vaid nelja silmaga – 21 : 25. Otsustavad sündmused hargnesid lahti teisel veerandil, kui Kalev oli skoorimisega hädas. Kui Eesti meeskonna mängijad ei suutnud vabalt kolmeseid tabada, siis samal ajal Unics sopsas nii korvi alt kui kaugemalt.

Unics viskas esimesel poolajal 49 silma, samas tallinlased sai kirja 34. Seda edu enam käest ei antud. Venemaa sats alustas teist poolaega kahe tabava kolmesega ja sellega oli mäng tehtud. Unics võitis kolmanda veerandi 64 : 49 ja kogu kohtumise 83 : 66.

Mängu tulemuse osas sai suuresti otsustavaks kaugvisete tabavus. Kalev tabas avapoolajal 15st kaugviskest vaid 2 ja terve kohtumise peale 28st 7 (25%).

Unicsi poolelt tõi Nate Wolters 14, Isaiah Canaan 13 ning Okaro White ja John Holland 10 silma, Venemaa klubi ridades sai käe valgeks kümme meest. Kalevi resultatiivseim oli taaskord Marcus Keene, kelle arvele jäi 18 punkti ja 8 tulemuslikku söötu. Sümpaatse debüüdi teinud Maurice Kemp toetas teda 10 ning Eesti koondislased Kregor Hermet ja Rauno Nurger 8 silmaga. Kohtumisest jäi eemale Minski vastu suurepärase mängu teinud Janari Jõesaar, kes ei saanud Venemaa viisat.

Kalev/Cramo on hetkel võidu ja viie kaotusega tabelis 11. kohal, Unics on seitsmes mängust võitnud neli.

Ühisliiga tabeliseis Foto: vtb-league.com/Ekraanitõmmis

Eesti-Läti liigas kohtusid tabeli esimene Pärnu Sadam ja viimane Kalev/TLÜ. Kohtumise kulg vastas tabeliseisule, sest kodusaalis pallinud Pärnu võitis avapoolaja 48 : 32. Kalev suruti mutta kolmandal veerandil, mille kodusats võitis lausa 28 : 7, lõpuvile kõlades olid tablool numbrid 93 : 55.

Pärnu poolelt tõi 18aastane Kasper Suurorg 17, Robert Valge 14 ja Edon Maxhuni 11 silma, kokku said käe valgeks 11 mängijat. Üsna hõreda koosseisuga suvepealinna sõitnud Kalevi poolelt tõi Kent-Kaarel Vene 14, Kristen Kasemets 13 ja Jeremy Mclaughlin 10 silma.

Eesti-Läti liiga Eesti tabelipoole seis Foto: Basket.ee/Ekraanitõmmis
18:39

LÄBI! Kalev võttis 10 sekundit enne mängu lõppu aja maha, mille järel Kaufmanis tabas lauapõrkest kolmese. See jäi ka kohtumise viimaseks korviks, Kalev kaotas 66 : 83

18:34

Unics pakub veel ühe ägeda pealtpaneku, kui Wolters söötis ja Brown vajutas võimsalt pealt. Eeldatavasti läheb see VTB-vooru kenamate soorituste hulka.

18:32

Poolteist minutit minna, Kalev taga 63 : 77. Viimased minutid on olnud pingevabad, sest Eesti esisats reaalset vastupanu pole osutanud.

18:28

Aga vahe taas 16 silma, sest NBAs 235 mängu kirja saanud Canaan laksab kahese.

18:27

5.49 enne lõppu toob Štelmahers platsile noore Suneliku, mis tähendab, et Kalev viskas valge rätiku ringi... Samas seis lootusetu pole, sest Keene'i kahene vähendas kaotusseisu 59 : 73 peale.

18:21

Holland paneb 2 + 1 ja Canaan kolmese. Štelmahers võtab seisult 73 : 51 aja maha, aga see rong sõitis nüüd lõplikult minema.

18:17

John Holland tõi viis silma järjest, mis viis Unicsi ette juba 63 : 44. Kalevi poolelt suudavad vastata Nurger ja Keene. Aga selles on kasu vähe. Kolmas veerand lõppes 15 : 15, kuid  Unics juhib endiselt 15 punktiga - 64 : 49.

18:12

Thomas vähendas vahe 14-punktiliseks, kuid kohe õnnestuvad ka vastased. Hirmsasti oleks vaja see vahe vähendada ühekohaliseks, siis võiks veel mänguks minna...

18:11

Kalevi poolelt teeb ilusat mängu Kemp, kes on kümne minutiga toonud kümme silma. Kuid Pavel Sergejevilt ründelaud ja kaks punkti, mis toob tabloole seisu 58 : 42

18:05

Kalevil paar vajalikku õnnestumist. Eelneval neljal kaugviskel eksinud Bealer paneb lõpuks ühe kotti ja Keene toob puntid korvi alt. 39 : 55

18:02

Kolm minutit mängitud ja Wolters tabab taas kaugelt. Kalev kolmandal veerandil taga 0 : 6 ja mängus kokku 34 : 54. Hakkab see asi käest ära minema... Nahutada võiks Keene'i, kelle mäng on täna väga tujutu. Pahatihti on rünnakud lõppenud jänki arusaamatute visetega ja ka kaitses on mitu korda kärisenud just tema pealt. Mõlema Woltersi tabamuse puhul jäi ta vastasest väga-väga kaugele.

17:59

Teine poolaeg algas. Kohtumine jätkub nagu esimesel kahekümnel minutil ehk nii Keene kui Bealer on kolmesed mööda pannud, vastaste poolel aga Wolters tabas.

17:56

Kalevi poolt hakkab silma kohutav kaugvisete tabavus, kui 15st üritusest on korvirõnga läbinud vaid kaks ehk protsent on 13,33%. Sealjuures ei saa öelda, et Unicsi kaitse oleks elu keeruliseks teinud, sest päris mitmel korral tallinlased eksinud vabadelt kohtadelt. Vastased on samal ajal tabanud 10st kolmesest kuus.

17:48

Kalevi resultatiivseim on Hermet 8 punktiga, jänkid Keene ja Kemp on panustanud 7 silmaga. Aga +/- saldo algkoosseisus alustanud meestel on päris nukker. Dorbekul on statistikas kirjas -17, Bealeril -16 jne jne.

17:46

Unicsi poolelt pole mitmed nende staarid väga silmapaistvad olnud, kuid punkte tuleb igalt poolt. Antipov, Wolters ja Morgan on toonud kaheksa, Uzinski ja Kolešnikov kuus silma. Viimasel neist on kirjas ka 6 lauapalli, millest kolm on tulnud ründelauast

17:42

Okaro White tabab vabaviske. mis toob tabloole seisu 49 : 34. Kalevi viimane rünnak ebaõnnestus, õnneks ei tabanud vastaste poolelt Kolešnikov viimase sekundi vise.

17:39
Eigo Kaljurand

Kregor Hermet tabab kaks vabaviset ja vähendab kaotusseisu 11 silmale - 34 : 45

17:38

Keene murdis korvi alla ja tõi kaks silma. Unics võtab seisult 43 : 32 aja maha, poolajani veel 2 minutit

17:34

4 minutit veerandi lõpuni, Marcus Keene paugutas kolmese, kaotusseis 30 : 43. Nüüd läheb õnnestumisi vaja!