Spordivaria

Sulgpallikoondis jäi EMil jagama 9. kohta 

Toimetas Eigo Kaljurand, 12. detsember 2020 19:33
Helina Rüütel ja Kristin Kuuba EM viimases kohtumisesFoto: Alan Spink / Badminton England
Eesti sulgpallikoondis kindlustas võistkondliku EM valikturniiril võiduga 4-1 Ungari üle oma alagrupis teise koha ja jäi EM üldarvestuses jagama 9. kohta.

Viimasel võistluspäeval kohtus Eesti võistkond Ungariga. Eelnevalt oli Eestil 3-2 võit Rootsi üle ja 1-4 kaotus Inglismaale. Ungari oli kaotanud mõlemad eelnevad kohtumised.

Kaks viimast paarismängu kuulusid samuti eestlastele. Gergo Pytelil ja Gergely Szital ei tekkinud võimalust Eesti esipaari Kristjan Kaljuranna ja Raul Käsneri vastu. 21-12, 21-17 võiduga oli Eesti koondis kindlustanud kohtumise võiduks vajaliku kolmanda punkti. Seisu 4-1 tagasid Eestile naiste paarismängus Kristin Kuuba ja Helina Rüütel võites  21-17, 21-19 Laura Sarosi ja Vivien Sandorhazi.

Sellega täitis Eesti koondis ka tunriiri eel peatreener Indrek Küütsi seatud eesmärgi, saada kaks võitu ja lõpetada alagrupp teisena. Eesti alagrupist läheb oodatult edasi Inglismaa, kes sai kuues alagrupis toimunud EM valikturniiriks kõigist võistkondadest maailma edetabeli kohtade alusel parima asetuse. EM finaalturniir on plaanis veebruaris Soomes, kus osalevad tiitlikaitsja Taanile ja korraldaja Soomele lisaks kõigi alagruppide võitjad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee