WRC

SAAME TUTTAVAKS: ralli MM-sarjaga liitub kogenud hispaanlanna 

Ohtuleht.ee, 13. detsember 2020 22:41
Sara Fernandez on peamiselt tuntud kaardilugejana, kuid vahel istub ta ka roolis.Foto: sara_fernandez_rally / Instagram
Tippralliga liitub hispaanlanna Sara Fernandez, kellest peaks WRC ametliku portaali andmetel saama Dani Sordo kaardilugeja. Seni Hyundai ässa kõrval istunud Carlos Del Barrio hakkab koostööd tegema Fabrizio Zaldivariga.

Naised on tipprallis pigem harv nähtus, kuid erandeid leiab küll ja veel. Neist tuntuim on kindlasti prantslanna Michele Mouton, kes võitis 1980. aastate alguses neli MM-etappi ja lõpetas 1982. aastal WRC sarja Walter Röhrli järel teisena. Moutonile järgnesid Hannu Mikkola ja Stig Blomqvist.

Nüüd saab kaasa elada 1985. aastal sündninud Fernandezile. Ta alustas kaardilugejana juba 15 aastat tagasi, kui istus Oscar Corona kõrvale. Hiljem on ta legendi lugenud ka Adrian Diaz Perezile, Oscar Sarabia Ajale, Joseba Castrole, Angela Vilarinole, Adrian Costas Alonsole, Emma Falconile, Victor Echavele ja Efren Llarenale. Nüüd peaks ta aga liituma täieliku tippralliga ja lööma käed Sordoga. Tänavu kihutas ta ühes Llarenaga Citroeni R5 autos.

Aastal 2019 proovis Fernandez ka ise rooli istuda ja osales viiel rallil, millest kolm tuli erinevatel põhjustel katkestada.

Samal teemal

20.08.2019
EM-tiitlist ilma jäänud Eesti rallipaar: niisama me seda asja jätta ei taha!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee