Manchester Unitedi ründemäng toimib nagu kellavärk, aga vaid siis, kui ei mängita koduplatsil. Foto: Reuters/Scanpix
17. detsember 2020, 23:53

VÕÕRSIL BOSSID, KODUS ÄPUD! Manchester Unitedi sõge seeria jätkub

Inglismaa vutiliigas sai Manchester United võõral väljakul 3 : 2 jagu Sheffield Unitedist. Ühtlasi tõestas Mancheserti tiim taas, et kui jalgpalli mängitakse väljaspool Old Traffordi staadionit, on neile väga keeruline vastu saada.

Külaliste jaoks algas matš suure prohmakaga, mille eest vastutas suuresti väravavaht Dean Henderson. David McGoldrickul polnud kuigi keeruline lükata pall viiendal minutil peaaegu tühja puuri ja viia Sheffield juhtima.

26. minutil jõudis Manchester viigini, kui keskkaitsja Victor Lindelöf andis pika söödu Marcus Rashfordile, kes palli ideaalselt omaks võttis ja kiire pommlöögi võrku saatis. 33. minutil pääses Sheffieldi kaitseliini taha jooksu Anthony Martial, kes viis võõrsilmeeskonna 2 : 1 juhtima. 51. minutil lõpetas kiirrünnaku täpse löögiga taas Rashford, 3 : 1. Veidi enne lõpuvilet õnnestus McGoldrickul küll üks tabamus tagasi lüüa, kuid võit läks külalistele.

Manchester Unitedi peatreener Ole Gunnar Solskjär. Foto: Reuters/Scanpix

Manchesteri jaoks jätkus väga omapärane seeria. Tänavu on võõral väljakul võidetud kõik kuus matši ning nad on ainus tiim liigas, kes on noppinud võõrsilt maksimumpunktid. Saavutuse teeb aga eriti harvanähtavaks seik, et United on kõigis eelmainitud kuues kohtumises jäänud kaotusseisu.

Võõrsilvormi erilisusest annab veel selgemalt aimu tõik, et järjepanu on kodust eemal skooritud vähemalt kaks väravat koguni kümnes mängus. Viimati sai millegi sarnasega Inglismaa kõrgliigas hakkama Tottenham, aga aasta oli siis 1960. United on kõik eelmainitud kümme kohtumist ka võitnud.

Ka tabeliseis on ManU jaoks soodne. Hetkel ollakse 12 mängust kogutud 23 punktiga küll kuuendal real, kuid eespool olevatel tiimidel on matš rohkem peetud. Kui Unitedile lisada ka potentsiaalselt puuduvad kolm punkti, tõuseks nad Liverpooli järele teiseks. Seega püsib Manchester praeguse seisuga kenasti tiitliheitluses.

Sheffield Unitedi vorm on üdini masendav, sest nemad on 13 mängust kogunud vaid ühe punkti, millega ollakse pika puuga tabeli sügavaimas põhjas.

Manchester Unitedi tänavuse hooaja võõrsilmängus. Kõigis on jäädud kaotusseisu, kuid lõpuks võidetud:

• Brighton - ManU 2 : 3
  • Newcastle - ManU 1 : 4
  • Everton - ManU 1 : 3
  • Southampton - ManU 2 : 3
  • West Ham - ManU 1 : 3
  • Sheffield - ManU 2 : 3

Manchester Unitedi kümme järjestikust võõrsil peetud liigamängu, kus on alati löödud kaks või enam väravat:

• ManU - Manchester City 0 : 0

Kui arvestada vaid võõrsilmatše, siis on United tabeli tipus, kui arvetsada vaid kodumänge, ollakse tagant poolt neljandad.

Neljapäeval kohtusid ka Aston Villa ja Burnley, kuid väravaid jäid seal matšis löömata.