Kristjan IlvesFoto: Martin Ahven
Toimetas Eigo Kaljurand 18. detsember 2020 20:45
Reedel käisid mäel Kristjan Ilves ja Artti Aigro, kes hüppasid vastavalt kahevõistluse ja suusahüppe MK-sarja kvalifikatsioonides.

Kahevõistleja Kristjan Ilves on sellel nädalavahetusel Austrias Ramsaus, kus toimub kaks MK-etappi. Reedel toimus kvalifikatsioon, kus Ilves tegi 91,5-meetrise õhulennu, mis andis 124,2 silma ja kaheksanda koha.

Õhtu parima tulemuse sai kirja kahevõistluse valitseja Jarl Magnus Riiber, kellele 95-meetrine sooritus andis 134,4 punkti. Teine oli norralane Espen Björnstad ja kolmas jaapanlane Ryota Yamamoto.

Kui homme peaks kahevõistluse hüppevoor mingil põhjusel ära jääma, siis minnakse suusarajale tänaste tulemuste põhjal. Ilves saaks sellisel juhul lähte 41 sekundit Riiberist hiljem.

Suusahüppetähed on sellel nädalal Šveitsis Engelbergis. 140 meetri mäel toimus kvalifikatsioon, kust selgus 50 põhivõistlusele pääsejat. Artti Aigrol polnud taaskord poolesaja sekka pääsemisega probleeme.

Eestlane liugles 115,5 meetri kaugusele, mis andis 114,5 punkti ja 36. koha. Kvalifikatsiooni võitis jaapanlane Yukiya Sato, kes sai 137-meetrise õhulennu eest 153 silma, talle järgnesid poolakas Pjotr Zyla ja norralane Halvor Egner Granerud.

Eesti suusahüppe teine number Kevin Maltsev võistles lahjema tasemega Kontinentaalkarikas, kuid midagi rõõmustavat õhtu ei pakkunud. Maltsev potsatas Ruka 140 meetri mäel maha 72 meetri joonel, mis andis 44 mehe konkurentist 41. koha.