Youssoufa Moukoko.Foto: Reuters/Scanpix
19. detsember 2020, 08:59

VIDEO | Dortmundi imelapsest sai kõigi aegade noorim väravalööja, kuid meeskond pidi taas kaotusega leppima

Dortmundi Borussia ründajast Youssoufa Moukokost sai eile 16 aasta ja 28 päeva vanusena kõigi aegade noorim väravalööja Saksamaa jalgpalli meistriliigas. Meeskond vandus aga võõral väljakul tulemusega 1 : 2 alla FC Berliini Unionile.

Võõrustajad asusid matši 57. minutil juhtima, kui täpne oli Taiwo Awoniyi. Kolm minutit hiljem viigistas mänguseisu Moukoko, kes saatis tugeva löögi eesmisesse ristnurka.

Dortmund pidi lõpuks siiski kaotusega leppima, sest 78. minutil viis kodumeeskonna 2 : 1 ette Marvin Friedrich ning enam mängus väravaid ei löödud.

Suuresti tänu meeskonna esiründaja Erling Haalandi vigastusele viimastes mängudes rohkelt mänguaega teeninud Moukoko võttis väravaga rekordi enda nimele Florian Wirtzilt, kes oli sel suvel jõudnud sihile 17 aasta ja 34 päeva vanusena.

Hooaega hästi alustanud Dortmund on viimasest viiest matšist kaotanud kolm, võidurõõmu on saadud maitsta ainult korra. Eelmisel nädalal jäädi koduväljakul tulemusega 1 : 5 alla Stuttgartile, selle järel vallandati meeskonna senine peatreener Lucien Favre. Liigatabelis hoitakse 13 vooru järel 22 silmaga neljandat kohta, juhib 28 punkti kogunud Leverkuseni Bayer.