Talisport

Eckhoff näitas taas võimu, Tomingas jäi esimesena ühisstardist välja 

Toimetas Eigo Kaljurand, 19. detsember 2020 16:41
Tuuli Tomingas jättis laupäeval üles neli märki.Foto: Jarek Jõepera
Laskesuusatamise Hochfilzeni MK-etapil võitis naiste 10 km jälitussõidu esimesena startinud norralanna Tiril Eckhoff, Tuuli Tomingas lõpetas 34. kohal.

Eilse sprindi tulemuste põhjal lähimast jälitajast 7,6 sekundit varem rajale läinud Tiril Eckhoff laupäeval teistele võimalust ei andnud. Ehkki norralanna eksis korra teises tiirus, siis ta juhtis stardist finišini ja edestas tiirus kaks märki üles jätnud rootslannat Hanna Öbergi 22,5 sekundiga. Sellega kordas 30aastane Eckhoff kaasmaalase Sturla Holm Laegreidi saavutust, kes võitis Hochfilzenis meeste arvestuses nii sprindi kui jälituse.

Ülimalt põnev oli võitlus kolmandale kohale. Roostlanna Elvira Öberg, norralanna Ingrid Landmark Tandrevold ja Itaalia esindaja Dorothea Wierer tulid lõputõusule koos, kuid viimane kukkus ja langes mängust välja. Finišisirgel suutis Elvira Öberg (2 möödalasku, kaotus võitjale 27,6 sekundit) napilt Tandrevoldi edestada (2, +28,2). Esikuuikusse mahtusid veel Wierer (1, +42,2) ja sakslanna Franziska Preuss (2, +49,4).

Jälitussõidu 20 parimat. Foto: Ekraanitõmmis

Samal teemal

Ainsa eestlannana jälitussõitu jõudnud Tuuli Tomingas läks rajale 16. naisena, peale õnnestunud avatiiru tõusis ta esitosina lõppu. Esimene möödalask tuli teises tiirus, kuid peale poolt võistlusmaad langes ta suurest mängust.

"Püstilaskmisega on seis meeletult ebastabiilne, isegi trennides lasen trahve kolme-nelja kaupa. See on surnud ring," nentis Tomingas eile Õhtulehele ja tänagi sai saatuks just püstilaskmine. Kolmandas tiirus jäi üles kaks ja viimases üks märk. Finišis kaotas 25aastane eestlanna võitjale 3.00,6, mis andis 34. koha.

Sellega jäi Tomingas esialgu välja ka ühisstardist, kuhu pääseb maailmakarika üldarvestuse 25 parimat ja Hochfilzeni MK-etapi viis edukaimat. Eestlanna jäi kahjuks esimesena joone alla, mistap starti pääseb ta vaid juhul, kui keegi peaks homsest võistlusest loobuma.

Foto: https://www.instagram.com/t0min9a5/

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee