Rakvere üllatas Pärnut ja jõudis karikafinaali, Kalevite lahingu võitis Cramo

Toimetas Eigo Kaljurand, 19. detsember 2020 21:47
Rauno Nurger tõi Kalev/TLÜ vastu 15 punktiFoto: Martin Ahven
Üle nelja aasta toimuvate meeste korvpalli karikavõistluste ehk Paf Superkarika poolfinaalis alistas Kalev/Cramo 88 : 71 Kalev/TLÜ  ja Rakvere Tarvas 83 : 78 Pärnu Sadama.

Korvpalli karikavõistluste neli parimat on sellel nädalavahetusel Rakvere Spordihallis, kus laupäeval toimuvad poolfinaalid ja pühapäeval selgub võitja. Päeva avalahingus läksid vastamisi kaks Tallinna Kalevit.

Kuigi Tallinna Kalev/TLÜ toob lähiajal tagaliini jänki Parker van Dyke’i ja serblase Edi Sinadinovic ning korvi alla Uus-Meremaalt pärit Sam Timminsi, siis antud trio meeskonda Cramo vastu aidata ei saanud. Avaveerandil püsis Eesti-Läti liigas 14st mängust vaid kaks võitnud TLÜ siiski kenasti mängus ja kümne minuti järel oli tablool seis 16 : 19.

Kohtumise ostustavad hetked toimusid teisel veerandi keskpaigas, kui kahe minuti jooksul tabas Kregor Hermet ühe ja Martin Dorbek kolm kaugviset, mis viis Kalev/Cramo ette 33 : 20. Poolajapausiks kärises vahe veelgi ja Eesti esiklubi läks puhkama 49 : 31 eduseisus.

Kolmandat veerandit alustasid legendaarse Martin Müürsepa hoolealused väga näljaselt ning 9 : 0 spurdiga, viimasele kümnele minutile mindi vastu 49 : 62 kaotusseisus. Kuid “väike” Kalev löögiulatusse ei jõudnud ja Kalev/Cramo võitis matši 88 : 71.

Üleplatsimees oli kaotajate tsenter Emmanuel Wembi, kelle arvele jäi 23 punkti ja 7 lauapalli, Brandis Raley-Ross toetas teda 16 silmaga. Kalev/Cramot vedasid eestlased, kui Hermet viskas 17, Rauno Nurger 15 ja Janari Jõesaar 13 punkti. Kolmikduublile oli lähedal Marcus Keene, kes lisaks üheksale punktile võttis maha kaheksa lauda ja andis kümme tulemuslikku söötu.

Kregor Hermet Foto: Martin Ahven

Võitjate parim skoorija Hermet tunnistas, et finaalis peab Cramo näitama veelgi paremat mängu. "Oleme võimelised igalt poolt juurde panema. Kaitses ja üleüldse peame olema agressiivsemad," rääkis Eesti koondise korvialune jõud Delfi ülekandes. "Peame mängima targalt. Kui hakkame rabistama ja punnitama, siis läheb raskeks."

Rakvere üllatas Pärnut

Teises poolfinaalis kohtusid Eesti-Läti liigat juhtiv Pärnu Sadam ja Rakvere Tarvas. Kohtumise alguses haarasid initsiatiivi külalised, kuid meeskondlikku mängu näidanud Rakvere tegi väga õnnestunud avapoolaja lõpu. Pärnu oli hädas pallikaotustega ning kodusats tegi viie minutiga 12 : 3 spurdi, mistap puhkama mindi Tarva 33 : 29 eduseisus.

Tarvas suutis edu hoida ja viis minutit enne normaalaja lõppu juhiti 70 : 60, kuid siis tegi Pärnu pooleteist minutiga 9 : 0 spurdi. Kohtumise viimased hetked läksid närviliseks heitluseks, kuid Eesti-Läti liigas Pärnule kahel korral kaotanud Rakvere suutis siiski vastu pidada ja võttis üllatusliku 83 : 78 võidu.

Rakvere poolt tõid lausa kuus meest vähemalt kaheksa silma. Edukaimad olid jänkid Devin Lee Harris ja Riley Callahan Hayes vastavalt 17 ja 15 punktiga, lõunanaaber Kristaps Gluditis tõi 13 ja Sten Saaremäel 12 silma. Pärnu Sadam ridades tõid soomlane Edon Maxhun ja lätlane Lauris Blaus 16 punkti, viimane võttis lisaks maha 11 lauda.

Pärnule said saatuslikuks pallikaotused, mida tehti 18, vastase 10 vastu. Samuti polnud neil parim viskepäev, sest 19st kolmesest tabas vaid kolm ja 19st vabaviskest 11.

Egert Haller Foto: Tiit Tamme

"Igatahes tubli esitlus meie poolt. Me pole pikalt Pärnut võitnud, kuid vajalikult hetkel poolfinaalis õnnestus. Häälestus oli väga hea," ütles peale kohtumist 8 punkti toonud Egert Haller. "Olime tavapärasest paremad kaitses. Visked väga ei kukkunud ja suutsime sellest hoolimata mängus olla."

Tagamängija sõnul oli abiks seegi, et Pärnuga kohtuti tänavu juba kolmandat korda. "Tegime kaitses korrektuurid, kuidas nende liidrid mängust välja lülitada. Saime kokkulepitud asjadega väga hästi hakkama," sõnas Haller, kelle sõnul on nad finaalipääsuga oma eesmärgi juba täitnud. "Meil pole enam mingeid pingeid ja anname endast parma, et (Kalev/Cramo vastu) rongi alla ei jääks."