Robert Lewandowski.Foto: BERND THISSEN/Scanpix
20. detsember 2020, 10:38

Värskelt maailma parimaks jalgpalluriks valitud Lewandowski tüüris Bayerni viimasel hetkel tähtsa võiduni

Imeline nädal on olnud Poola jalgpalluril Robert Lewandowskil, kes valiti maailma parimaks vutimeheks ja lisaks teenis ta leivaisa Müncheni Bayern eile võidu Saksamaa liiga tippude lahingus.

Sel nädalal jagas rahvusvaheline jalgpalliliit (FIFA) parimate mängijate auhindu ehk toimus FIFA Best auhinnagala. Seda peeti alles viiendat korda, varasemad võitjad on olnud Cristiano Ronaldo (2016 ja 2017), Luka Modric (2018) ja Lionel Messi (2019). Sealjuures tasub tähele panna, et tegemist pole Ballon d’Origa, mida peetakse kõige hinnatumaks individuaalseks auhinnaks jalgpallis. Seoses tänavuse keerulise olukorraga jääb 2020. aasta Ballon d’Or välja andmata, ent FIFA Best auhinnagalal kuulutati selle aasta parimaks jalgpalluriks Robert Lewandowski.

Lisaks suure tunnustuse pälvimisele oli 32aastase poolaka jaoks oluline päev eile, kui tema tööandja Müncheni Bayern kohtus lähirivaali Leverkuseni Bayeriga. Patrik Schick viis Leverkuseni 14. minutil juhtima, aga Lewandowski 43. minuti värava järel mindi puhkepausile siiski 1:1 viigiga. Kohtumise otsustava tabamuse lõi alles üleajaminutitel taas Poola ründaja ning Bayern teenis 2:1 võidu.

Liigatabelis on Bayern nüüd 30 punktiga liider, neile järgneb 28 silmaga just Leverkusen.