BC Kalev/Cramo.Foto: Stanislav Moshkov
20. detsember 2020, 19:57

BC Kalev/Cramo purustas Rakvere ning tuli karikavõitjaks

BC Kalev/Cramo tuli Eesti karikavõitjaks, alistades finaalis tulemusega 95 : 56 Rakvere Tarva.

Rakvere spordihallis toimunud mängus suutis Tarvas veel avaveerandil vastasega sammu pidada, kaotades selle 19 : 21. Poolajapausiks tegi Kalev sisse aga 13punktilise edu ning enam tagasi ei vaadatud.

Võitjad domineerisid lauavõitluses 56 : 27 ning jagas 23 resultatiivset söötu vastaste 10 vastu. Esimesel veerandil hästi kaugviskeid tabanud Rakvere viskeprotsent väljakult jäi lõpuks 24 (14/58) Kalevi 51 (35/68) vastu. Pallikaotusi kogunes Tarval 12 ja Kalevil 14.

Võitjate parimana kogus Maurice Kemp 16 silma ja kümme lauapalli, karikavõistluste kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Kregor Hermet lisas 14 silma ja neli lauapalli. Devin Thomase arvele kogunes 12 punkti ja kümme lauapalli ning Indrek Sunelik tõi 11 punkti.

Rakvere resultatiivseimaks osutus Egert Haller 20 punktiga, kes tabas seejuures kõik 11 teele saadetud vabaviset. Riley Hayes järgnes 10 silma ja kuue lauapalliga ning Sten Saaremäel lisas üheksa ja Kristaps Gluditis kaheksa punkti.

Samal päeval toimunud Paf Superkarika pronksikohtumine pakkus aga tõelise põnevusetenduse, kui Pärnu Sadam alistas Mihkel Kirvese viimase sekundi viskest Tallinna Kalev/TLÜ 85:83.