Ujumine

VÄGEV! 13aastane Jefimova püstitas järjekordse Eesti rekordi 

Ohtuleht.ee, 21. detsember 2020 20:08
Eneli Jefimova.Foto: Erki Pärnaku
Eesti Ujumisliidu Aastalõpuvõistluse esimesel päeval uuendati nii Eesti täiskasvanute, juunioride kui ka noorte rekordeid. 

Eesti rekordeid ja tippmarke püstitasid täna Armin Evert Lelle, Eneli Jefimova, Alan Smok ja Trevor Kägo.

Samal teemal

200 m selilis püstitas Viimsi Veeklubis treeniv Lelle uue vägeva Eesti rekordi ajaga 1.52,78. Varasem tippmark ajaga 1.54,20 kuulus Kregor Zirgi nimele ja oli ujutud 2016. aastal.

200 m selilis meeste arvestuses teisele kohale tulnud Alan Smok (Spordiklubi Garant) püstitas Eesti noorte rekordi ajaga 2.00,42. Eelmine tipptulemus ajaga 2.00,76 kuulus  Lelle nimele ja oli ujutud 2015. aastal. Meeste 200 m selilis tuli kolmandaks Jannes Niine ajaga 2.03,57.

13aastane Jefimova püstitas väga võimsa Eesti rekordi 100 m rinnulis ajaga 1.05,62. Ühtlasi on tegemist ka Eesti noorte ja juunioride rekordiga. Varasem Eesti rekord ajaga 1.06,25 kuulus Maria Romanjuki nimele ja oli ujutud aasta tagasi.

Lisaks sellele ujus Jefimova Eesti noorte rekordi ka 200 m kompleksis ajaga 2.18,43. Eelmine tippmark ajaga 2.18,75 kuulus samuti Jefimova nimele ja oli ujutud kuu aega tagasi.

Maria Romanjuk tuli 100 m rinnulis ajaga 1.06,69 Jefimova järel teiseks ja Simona Rasmann kolmandaks ajaga 1.10,45. Meeste arvestuses võitis sama distantsi Spordiklubis Garant treeniv Martin Allikvee ajaga 58,53. Teiseks tuli Joonas Niine ajaga 1.00,16 ja kolmandaks Mark Sovtsa ajaga 1.00,45.

Naiste 200 m kompleksujumise võitis Spordiklubis Garant treeniv Maria Romanjuk ajaga 2.13,88, teiseks tuli Eneli Jefimova ajaga 2.18,75 ja kolmandaks Marie Toompuu ajaga 2.23,17.

Audentese Spordiklubis treeniv Trevor Kägo püstitas kuni 14-aastaste Eesti poiste tippmargi 200 m kompleksis ajaga 2.10,52. Varasem poiste tippmark ajaga 2.10,56 kuulus samuti Trevori nimele ja oli ujutud selle aasta novembris. Meeste 200 m kompleksujumise võitis Kalevi Ujumiskoolis treeniv Marko-Matteus Langel ajaga 2.00,11, teiseks tuli Rostislav Sumedov ajaga 2.02,37 ja kolmandaks Igor Shuvalov ajaga 2.02,62.

Naiste 50 m vabaltujumise võitis TOPi Ujumisklubis treeniv Elisabet Mätlik ajaga 25,68, teiseks tuli Mariangela Boitsuk ajaga 26,06 ja kolmandaks Annika Vainikk ajaga 26,40. Meeste kiireim kroolisprinter oli Spordiklubis Garant treeniv Daniel Zaitsev ajaga 21,68. Teise koha saavutas Cevin Anders Siim ajaga 22,39 ja kolmanda koha Nikita Tsernõsev ajaga 22,56.

200 m seliliujumise kiireim naine oli täna Spordiklubis Garant treeniv Veronika Olem ajaga 2.13,36. Teiseks tuli Laura-Liis Valdmaa ajaga 2.16,13 ja kolmandaks Mari-Liis Maas ajaga 2.17,83.

Naiste kiireim 100 m liblikujuja oli Spordiklubis Garant treeniv Alina Vedehhova ajaga 59,28. Teise koha saavutas Aurelia Roos ajaga 1.03,69 ja kolmanda koha Polina Timofejeva ajaga 1.03,84.

Meeste arvestuses tuli 100 m liblikas esikohale Spordiklubis Garant treeniv Daniel Zaitsev ajaga 51,55. Talle järgnesid Armin Evert Lelle ajaga 51,66 ja Cevin Anders Siim ajaga 52,11.

Naiste 400 m vabaltujumise võitis Audentese Spordiklubis treeniv Karolin Victoria Kotsar ajaga 4.32,39. Teiseks tuli Laura Sokk ajaga 4.36,48 ja kolmandaks Helena Heinlo ajaga 4.36,51. Meeste arvestuses võitis ala Kaspar Helde ajaga 3.51,81. Teise koha saavutas Spordiklubis Garant treeniv Erik Lihhats ajaga 3.55,29 ja kolmanda koha Toomas Tanel Tammer ajaga 3.59,76.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee