LeBron James (kollases) ja Paul George.Foto: USA TODAY Sports / Scanpix
23. detsember 2020, 10:15

Valitsev meister Lakers kaotas hooaja avamängus linnarivaalile, Durant ja Irving vedasid Brooklyni võiduni

Täna tehti algust uue NBA hooajaga, peeti kaks kohtumist. Oktoobrikuus  meistritiitli võitnud Los Angeles Lakers pidi pärast sõrmuste kättesaamist kaotusega leppima, koduväljakul jäädi tulemusega 109 : 116 alla Los Angeles Clippersile.

Külalismeeskond alustas mängu paremini, juhtides avaveerandi järel tervelt 39 : 19. Poolajaks õnnestus neil aga sisuliselt kogu edu maha mängida, pausile mindi seisul 56 : 54.

Kolmas veerandaeg kulges tasavägiselt, Lakers jõudis korraks viigiseisuni, kuid seejärel tegi Clippers taas edu sisse, olles enne viimast neljandikku 11punktilises eduseisus. Võõrustajad enam mängu tagasi tulla ei suutnud ning seega pidid nad leppima küllaltki kindla kaotusega.

Võitjate parim oli 33 silma visanud Paul George, kes tegi küll suurepärase esituse, kuid kelle mängu tegi kahtlemata meeldejäävaks avaveerandi lõpus tehtud eksimus:

Teda toetas Kawhi Leonard 26 punktiga. Lakersi resultatiivseim oli 22 silma toonud LeBron James. Anthony Davis lisas 18 punkti, korralikud esitused tegid ka debütandid Montrezl Harrell ja Dennis Schröder. Esimene neist viskas 17 silma ning korjas kümme lauapalli, teisele läks kirja 14 punkti, 12 lauda ja kaheksa resultatiivset söötu.

Mõned tunnid varem võttis Brooklyn Nets kodusaalis vastu Golden State Warriorsi. Võõrustajad said kindla 125 : 99 võidu. Nende parim oli 26 punkti kogunud Kyrie Irving, pikalt vigastuspausilt naasnud Kevin Durant viskas oma endise koduklubi vastu 22 silma ning Caris LeVert lisas 20 punkti ja üheksa lauapalli.

Warriorsi parim oli 20 punkiga Stephen Curry, James Wiseman tõi 19 silma.

Tänavusel NBA hooajal mängitakse tavapärase 82 mängu 72 korral.