WRC

Teinegi Soome ralliäss võib uueks hooajaks tööta jääda 

Toimetas Mihkel Talivee, 23. detsember 2020 12:40
Teemu Suninen.Foto: Aldo Luud
M-Spordi piloot Esapekka Lappi kinnitas detsembri alguses Monza rallil, et järgmisel hooajal ta Briti tiimis ei jätka. Iltalehti andmetel võib lepinguta jääda ka tema tiimikaaslane Teemu Suninen.

Nimelt soovivad M-Spordis kohta Gus Greensmith ja Adrien Fourmaux. Neil on WRCs kihutamiseks ka suurem rahaline võimekus. Lõppenud hooajal Fiestaga kihutanud Greensmith saaks meeskonda toetada kütusefirma Crown Oili kaudu, prantslasest ametivenda toetab aga kohalik autospordiliit. Sunineni mänedžer Timo Jouhki ei ole kindel, millal soomlase saatus selguda võiks.

Samal teemal

"Olukord M-Spordis pole parim. Teemu jätkamise osas käivad endiselt läbirääkimised, kuid midagi kindlat veel ei ole. Ma ei saa öelda, millal need otsused langetatakse. Kuid pole sugugi ebatavaline, et enne jaanuarit see ei juhtu. On varemgi nii läinud, et asjad jäetakse viimastele hetkedele," vahendas Jouhki sõnu Iltalehti.

Järgmiseks aastaks M-Spordil suuri ambitsioone pole ning seda hooaega võetakse otsekui vaheaastat. Fookus on suunatud 2022. aastasse, mil võetakse kasutusele hübriidmootoriga masinad. Teemal, kas Suninenil tuleks tiimis jätkamiseks ise raha maksta, Jouhki sõna võtta ei söandanud.

"Seda ma ei kommenteeri. Meil on olnud sponsoreid, kes nende asjade eest hoolt kannavad. Kuid teisest küljest peab Teemu sõitmise eest palka saama," selgitas Jouhki.

Uue hooaja avab Monte Carlo etapp, mis plaanipäraselt peaks toimuma 21. - 24. jaanuarini.

Samal teemal

29.11.2020
Hüljatud ralliäss pani munad lauale ja püstitas suure eesmärgi: võita kõik 2021. aasta rallid!
24.11.2020
FIA rallidirektor on optimistlik: oleme üsna kindlad, et Monte Carlo ralli toimub
21.11.2020
M-Spordi rallimeeskond sai järjekordse tagasilöögi
09.11.2020
WRC KARM REAALSUS: häid sõitjaid on tunduvalt rohkem kui tiimides kohti