Tennis

Kontaveit ja Kanepi mängivad Austraalia lahtistel 

Toimetas Kadi Parts, 24. detsember 2020 10:41
Anett Kontaveit ja Kaia Kanepi.Foto: Martin Ahven
Aasta esimesel Suure Slämmi turniiril on mängijate nimekirjas ka Anett Kontaveit (WTA 23.) ja Kaia Kanepi (WTA 93.).

Tavapäraselt jaanuaris toimuv turniir peetakse seekord veeburaris. „Möödunud on aasta, kus takistused on olnud tasemel, mida keegi meist pole varem kogenud ja seda enam ootame pikisilmi seda, et saaksime Melbourne’is võõrustada maailma parimaid mängijad. Sellest tõotab tulla tõeline vaatemäng,“ rääkis Austraalia lahtiste direktor Craig Tiley.

Samal teemal

„Kuigi tänavused Austraalia lahtised on veidi erinevamad kui varasematel aastatel, on kõikide turvalisus meie peamine prioriteet. Meil on võimalus viia läbi väga turvaline ja tore Suure Slämmi turniir ning anda mängijatele võimalus mängida taas publiku ees – tegemist on asjaga, millest enamus aastast on puudust tuntud.“

Naiste üksikmängus saab Melbourne’is näha maailma teist reketit Simona Halepit, seitsmel korral Austraalias võidutsenud Serena Williamsit, tänavu USA lahtised võitnud Naomo Osakat, mullu aasta esimese Suure Slämmi turniiri võitnud Sofia Keninit ja ka ülejäänud maailma esikümne mängijaid.

Meestest on samuti kohal kõik maailma tipud, teiste hulgas esireket Novak Djokovic, teine number Rafael Nadal ning viiel korral Austraalia lahtised võitnud Roger Federer. Sealjuures on suur kolmik alates 2006. aastast jaganud peaaegu kõik kängurumaa turniiri tiitlid omavahel: kui Federer on tirumfeerinud viiel korral, siis Djokovic on koju viinud kaheksa ja Nadal ühe trofee. Vaid Stanislas Wawrinka suutis korra 2014. aastal kolme suure ülemvõimu väärata.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee