Margus Hunt (vasakul).Foto: Zuma Press / Scanpix
Toimetas Kaspar Koort 25. detsember 2020 10:29
Kaheksandat hooaega ameerika jalgpalli unelmateliigas NFLis mängiv Margus Hunt andis cincinnati.com portaalile väikse usutluse, kus meenutas põgusalt oma karjääri kettaheitja ja kuulitõukajana. Eestlane tunnistas, et võrreldes ameerika jalgpalliga olid toonased treeningud päris tüütud.

Hunt tõdes, et mõned nipid, mida ta õppis heitjana, on abistanud teda siiski ka NFLi karjääri jooksul.

"Ennekõike käib see keha valitsemise kohta," ütles Cincinnati Bengalsi kaitseliini mängija Hunt. "See tähendab arusaamist, kuidas keha töötab ja kuida sa saad seda enda kasuks mängima panna."

Hunt võitis 2006. aastal kergejõustiku juunioride MMil nii kettaheite kui ka kuulitõuke. Ta pole heitevahendeid juba oma kümme aastat puudutanud, kuid tal on oma heitja-päevadest soojad mälestused. Ta möönab, et olla maailmaklassist heitja on siiski märksa keerulisem kui mängida NFLis.

"Mingil määral pean ma ütlema, et heitjal [on keerulisem], kuna see on väga üksluine tegevus," rääkis Hunt. "Sa oled üksi koos oma treeneriga, võib-olla üks või kaks kutti teevad sinuga veel trenni. 

Siin (ameerika jalgpallis) on aga nii palju inimesi, kellega sa kohtud. Sa saad endale palju sõpru. Teed jõusaali, jooksed natuke, mängid jalgpalli, teed mõne tackling'u. Hooaegade vahelisel ajal käid lihtsalt natuke jõusaalis, hoiad oma keha vormis ja katsud seda igal aastal paremaks saada. Samal ajal kergejõustikus olime tunde väljas, heites 50 korda päevas. See on tüütu."