Jamie Vardy ja James Maddison.Foto: Reuters/Scanpix
26. detsember 2020, 23:55

Leicester City tõmbas Manchester Unitedi superseeriale kriipsu peale

Manchester Unitedi jalgpallimeeskonnal lõppes suurepärane seeria, kui kümnes järjestikkuses Inglismaa kõrgliiga võõrsilmängus teeniti võidud. Laupäeval mindi küll Leicester City vastu kaks korda juhtida, kuid lõpuks näitas tabloo 2 : 2 viiki.

United alustas üliteravalt, kuid Marcus Rashford ei suutnud teisel minutil väga head võimalust ära kasutada. Inglane sai umbes viie meetri kauguselt täiesti vabalt löögile, kuid lükkas palli peaga üle värava.

Kuigi edaspidi võttis mänguohjad oma kätte Leicester, siis 23. minutil pääses Rashford Kasper Schmeicheliga silmitsi ja seekord suunas ta palli kindlalt alla nurka ja viis Unitedi 1 : 0 juhtima. See oli esimest korda sel hooajal, kui Manchesteri punane tiim ei jäänud võõral väljakul kaotusseisu. Senises kuues matšis õnnestus kehv seis alati võiduks pöörata.

Pärast seda hakkas mängu domineerima Manchester, kuid 31. minutil viigistas hoopis Leicester. Kauglöögist skooris David De Gea selja taha Harvey Barnes. Avapoolaja lõpus võtsid mõlemad meeskonnad jala gaasipedaalilt ning midagi eriti ohtlikku ei tekkinud.

Teisel poolajal jätkati esialgu samas vaimus. Kordamööda tõmmati kaitsesse ja anti vastastele ruumi rahulikult palli kõigutada. Tunnise mängu järel pääses Rashford taas Schmeicheliga silmitsi, kuid seekord jäi peale taanlane. Hetk hiljem lõi Anthony Martial ka värava, kuid prantslane oli väga napilt suluseisus.

Aeglases rütmis tiksunud kohtumisse tõi särtsu 79. minut, mil vahetusest sekkunud Edinson Cavani leidis suurepärase sööduga Bruno Fernandesi, kes palli alla nurka suunas. Fernandes on Unitedi eest pidanud 59 Premier League'i mängu, andnud 13 väravasöötu ja skoorinud 18 korda.

Mõned minutid hiljem unustasid Unitedi kaitsjad valveta Jamie Vardy, kes tõi tabloole juba numbrid 2 : 2. Inglasele oli see 12. tabamus sel hooajal Premie League'is.

Manchester United on endiselt parim meeskond võõral väljakul, kus on seitsme matšiga kogutud 19 punkti. Koduväljakul on saldo aga päris nukker: seitse mängu, kaks võitu, kaks viiki ja kolm kaotust. Kokkuvõttes on nii United kui ka Leicester City tiitlimängus sees.

• Leicester - ManU 2 : 2

Manchester Unitedi 11 järjestikust võõrsil peetud liigamängu, kus on alati löödud kaks või enam väravat:

• Brighton - ManU 0 : 3
  • Aston Villa - ManU 0 : 3
  • Crystal Palace - ManU 0 : 2
  • Leicester - ManU 0 : 2