Sam Allardyce tõestas, et vana kooli nipid toimuvad ka tänapäeval.Foto: Reuters/Scanpix
27. detsember 2020, 23:11

ŠOKK! Sam Allardyce’i pargitud buss käis Liverpoolile üle jõu

Liverpooli jalgpallimeeskond kaotas Inglismaa kõrgliigas punkte. Koduväljakul tehti üllatuslikult 1 : 1 viiki West Bromwich Albioniga.

West Bromwichi tüürimise võttis äsja üle legendaarne peatreener Sam Allardyce, kes valis valitseva meistri vastu lihtsa taktika, mida fännide suus nimetatakse ka bussi parkimiseks. Sisuliselt seisid kõik tema mängijad oma karistusalajoonel. Kui tekkis võimalus, löödi palli nii kaugele kui kui võimalik.

Sadio Mane viis Liverpooli küll 12. minutil juhtima, kuid rohkemaks liidrid võimelised polnudki. Hoopis West Bromwich oli see, kes 82. minutil läbi Semi Ajayi viigistas.

Liverpool oli seni võitnud kõik sel hooajal liigas peetud kodumängud. Küll aga jätkub nende uskumatu Premier League'i koduväljaku kaotusteta seeria: viimati jäädi Anfieldil punktita 2017. aasta 23. aprillil, mil kaotati 1 : 2 Crystal Palace'ile.

Tiitlikaitsja püsib ka tänavu liidrina, kuid edu linnarivaali ehk Evertoni ees on nüüd vaid kolm punkti. West Bromwich vireleb tabeli eelviimasel real.