Talisport

Trellide taha mõistetud Northug: pärast juhtunut isale helistamine tegi haiget 

Toimetas Mihkel Talivee, 30. detsember 2020 23:28
Petter Northug.Foto: Reuters/Scanpix
Seitsmeks kuuks vangi mõistetud suusalegend Petter Northug sai jõule veeta koos perega. Ta viibis vendade Eveni ja Tomasega isa Johni juures talus. Kahekordne olümpiavõitja ja 13kordne maailmameister oli väga õnnelik, et sai pärast rasket perioodi koju tulla.

"Kodutallu isa juurde tulemises on midagi väga erilist. Lapsepõlve mälestused tulevad meelde. Muutusin tänulikuks. Väga tore oli normaalseid jõule pidada, viimase 15 aasta jooksul pole neid palju olnud," vahendas Northugi sõnu Dagbladet.

Samal teemal

Endine murdmaasuusakuningas arreteeriti tänavu 13. augustil, kui ta jäi vahele kiiruse ületamisega. Seejärel leiti tema kodust läbiotsimise käigus narkootilisi aineid, nende hulgas kokaiini. Detsembris mõisteti ta seitsmeks kuuks vangi, lisaks võeti talt eluks ajaks juhiload ära. Northug tunnistas, et pärast juhtunut oli tal väga raske isaga ühendust võtta.

"Isale helistamine tegi haiget. Vabandasin koheselt oma tegude pärast. Seejärel leppisime kokku, et peaksin koju tulema. Ning oli hea teada, et olen jätkuvalt teretulnud. Kui olukord oli kõige hullem, viibisin kodus talus. Perekond pakkus mulle tuge," sõnas Northug.

Ta lisas, et oli alati kindel, et tema isa John annab talle andeks.

"Seda kõne oli raske vastu võtta. Kuulasin, mida Petteril öelda oli. Siis vastasin talle: tule koju, poeg. Siin oled sa alati teretulnud. Ma ei kõhelnud hetkekski. Kui asi puudutab oma lapsi, siis ei anta kunagi alla," lausus John Northug.

Uuele aastale vaatab Northug vastu positiivselt.

"Unistan heast talvest, sellest, et me saame koroonavaktsiini ning et saame normaalsusesse peagi naasta," lausus Northug.

Samal teemal

24.11.2020
Rootsi kriminoloog ennustas vangi mõistetud Northugile kurjakuulutavat tulevikku
21.11.2020
Petter Northug läheb trellide taha ja jääb eluks ajaks lubadest ilma