Anna Levandi koos kahe armsa õpilasega: vasakul Arlet Levandi, paremal Eva-Lotta Kiibus.Foto: Martin Ahven
Kaarel Täll 3. jaanuar 2021 21:39
Aasta treener 2020 auhinna teenis Anna Levandi, kelle juhendamisel treenib teiste seas 17aastane iluuisutaja Eva-Lotta Kiibus.

Kiibuse saavutuste hulka lõppenud hooajal kuulusid Euroopa meistrivõistluste naisüksiksõidu seitsmes koht, Challenger sarja etappide esimene ja teine koht ning rahvusvahelise GP-etapi kuues koht.

„Eva-Lotta on parim näide sellest, kuidas tema areng vastab ambitsioonidele,“ rääkis Levandi jõulude eel Õhtulehele antud pikas usutluses.  „Täpselt nii palju, kui ta tahtis, nii palju ka saavutas. Edasi on olnud minu roll talle uksi avada. Aga mina ei saa uksest sisse minna, vaid tema ise peab seda tegema. Näitan kätte suuna. Mõnikord olen avanud ka päris suured ja rasked väravad. Vahel Eva-Lotta ehmatab ja küsib, et mis mõttes?“

Ta jätkas: „Aga üha enam hakkab ta uskuma, et kõik need asjad on võimalikud. Eelmise aasta suvel ütlesin talle, et ta peaks olema Euroopa meistrivõistlustel kuue parima seas. Ta vaatas mind täitsa viltu. Ütles, et tore, kui treener nii kõrgelt unistab. Aga lõpuks läks tal üks pisiasi valesti ja võinuks olla vabalt EMi viies. Ta kaotas viiendale kohale väga-väga napilt.“

Kiibus lõpetas 2020. aasta jaanuaris Grazis peetud EMi naiste üksiksõidu seitsmenda kohaga, kaotust viiendale kohale kogunes vaid 0,55 punkti.

Levandi lahkas pikas intervjuus väga laia teemade ringi: juttu tuli Mati Alaverist, treenerite palkadest, oma enda laste kasvatamisest, eesti keele õppimisest, kõige laiamas mõttes elust Eestis. Loe pikemalt siit!