Talisport

Eesti parim naissuusataja: mulle meeldib teha rasket tööd 

Mart Treial, 5. jaanuar 2021 12:48
Aveli Uustalu.Foto: Eesti suusaliit
Kaks nädalavahetust järjest murdmaasuusatamises Eesti meistriks kroonitud Aveli Uustalu (20) seob lähituleviku tippspordiga.

"Mulle meeldib teha rasket tööd," teatas ta. "Mulle meeldibki, et suusatamine on raske. Et asi ei tule lihtsalt, vaid peab palju vaeva nägema. See on minu pluss, et olen töökas ja valmis edu nimel tööd tegema."

Praegu on Uustalul käsil lisa-aasta Audentese spordigümnaasiumis, kuid kuna tal enda sõnul õppimist ei ole, keskendubki ta ainult spordile. "Suvel Audentese ära lõpetan, siis ilmselt ei lähe edasi õppima, vaid jätkan tippspordiga. See on hingelähedane, ei suudaks seda praegu jätta. Elu on näidanud, et parem on keskenduda ühele asjale," arutles ta.

Konkurents viib edasi. Kodust naiste suusatamise taset hindab Ida-Virumaalt Ohakvere külast pärit kahekordne Eesti meister "päris okeiks". "Ühelgi võistlusel ei tule võit lihtsalt, peab endast maksimumi andma, mis on väga tähtis, sest arendab ka välismaal võistlemist. Õnneks on päris häid noori tulemas," sõnas ta.

Samal teemal

Treeningutel tal konkurentsiga nii hea seis pole. Uustalu harjutab Audentese treeneri Margus Uibo plaanide järgi (kes tegevat head koostööd Alutaguse klubi treeneri Timo Juursaluga), kuid rassib enamasti üksi. "Teised [Audentese] tüdrukud on pisut nõrgemad ja poisid pisut liiga kiired. Oleks väga hea, kui saaks teiste koondisetüdrukutega treenida, aga kahjuks pole see geograafiliselt võimalik," nentis Uustalu. 

Samas on ta rahul, et sai selle hooaja eel käia mitmes välislaagris suusatamas ning detsembris Livigno mäestikus, mis oli talle hooaja keskel uus kogemus. Nüüd on õnneks Eestimaalgi talv, mis lubab järgnevatel nädalatel rahulikult Otepääl harjutada.

End pigem klassikaspetsiks pidav Uustalu sihib tänavu eelkõige head tulemust U23 MMilt, kuid loodab pääseda ka täiskasvanute MMile. Novembri lõpus esindas ta Eestit Ruka MK-etapil, kus sai klassikasprindis 58. ja päev hiljem 10 km klassikadistantsil 67. koha. See oli tema elu teine MK-etapp.

"Sain positiivse emotsiooni, sest suutsin palju rohkem pingutada. Tulemus oli ka parem võrreldes esimese MK-ga (Oberstdorfi klassikasprindi 68. koht möödunud jaanuaris – M. T.). Suusavalikus polnud ehk nii kindel. Kiirema suusaga olnuks äkki paar kohta eespool, aga Ruka rajal on teada-tuntud tõusud. Kui seal lõputõusul suusk ei pea, pole midagi teha. Võtsin pigem kinnise suusa, mis oleks tõusul pidavam," arutles ta.

"Maailma tippudest olen kaugel, aga MK-l näeb esialgse taseme ära. Nüüd tuleb vaikselt endaga tööd teha ja vaeva näha, suusatamises ei tule midagi kergelt. Kunagi nägin igasuguses kaotuses negatiivset, aga sel hooajal olen püüdnud leida igas asjas positiivset."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee