Jalgpall

Marek Lemsalu uuest suunast: oleme sakslaste käest korralikult õpetust saanud (1)

Kaspar Koort, 5. jaanuar 2021 22:40
Legendaarne kaitsemängija Marek Lemsalu kuulub jalgpalliliidu juhatusse.Foto: Erki Pärnaku
Eesti jalgpalliliidu juht Aivar Pohlak tõdes, et koondise uue peatreeneri Thomas Häberli palkamisega soovitakse siseneda Saksamaa kultuuriruumi. Ühena vähestest Eesti jalgpalluritest on saanud otseselt sakslaste vutist osa keskkaitsja Marek Lemsalu, kes pallis hooajal 1996/1997 toona tugevuselt teises Bundesligas mänginud Mainzi klubis.

Lemsalu tõdeb, et toonast aega ei tasu jalgpalli mõttes väga tänasega võrrelda ning ta usub, et ka enamus Eesti tippklubisid teevad praegu professionaalsemalt trenni, kui toona tehti Saksamaal. Küll nentis ka ise jalgpalliliidu juhatusse kuuluv Lemsalu, et Saksamaa või Kesk-Euroopa jalgpallistiili poole on liidus kiigatud juba aastaid ning Thomas Häberli palkamine polnud selles mõttes üllatav.

Samal teemal

„Kas see suund võiks meid viia uuele tasandile? Kõik me loodame seda,“ arutles Lemsalu. „Elus ikka proovid ju – kui asjad ei lähe nii hästi ja kui pikemat aega oleme seda ka soovinud, siis on täiesti loogiline samm, et sinnapoole vaatasime. Eks oleme [koondisemängudes] sakslaste käest ka korralikult õpetust saanud, nii et on mida õppida.“

Siiski rõhutas Lemsalu, et uue peatreeneriga pole meile mitte midagi ette ära kindlustatud.

„Ja jätkuvalt parim tulemus on meil ju tehtud eestlase ehk Tarmo Rüütli käe all, ja kui ma ei eksi, siis kõige parema võiduprotsendiga on ka eestlane, Martin Reim. Nii et on õigustatud küsimus, et miks me uuesti eestlast ei proovi – aga kaks korda oleme nüüd proovinud ja mõtlesime, et midagi tuleb muuta. Kindlasti tuleb eestlastel hiljem uuesti võimalusi, selles pole küsimustki,“ rääkis Lemsalu.

Ta lisas koondise praeguse nukra seeria kohta, kus võidurõõmu pole maitstud 16 kohtumises järjest, et midagi pole parata: jalgpallis nagu ka elus ei saa kogu aeg hästi minna.

„Nüüd on meil natuke pikalt halvasti läinud, aga loodame, et hakkab paremini minema ning uus tiim paneb asjad paremini käima. Loodame, et see šveitslase ja Saksa nurk töötab meie mängijatega hästi,“ lõpetas Lemsalu optimistlikul noodil.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee