Tottenhami mängijad meeskonna teist väravat tähistamas.Foto: Reuters/Scanpix
6. jaanuar 2021, 09:31

Tottenham pääses kindla võiduga finaali ning on ühe sammu kaugusel pika tiitlipõua lõpetamisest

Tottenham Hotspuri võib pidada küll üheks maailma tippmeeskonnaks, kuid tiitlivõiduni pole Londoni jalgpalliklubi jõudnud juba mitmeid aastaid. Nüüd avaneb Jose Mourinho hoolealustel selleks uus võimalus, sest eile alistati Inglismaa liigakarika poolfinaalis tulemusega 2 : 0 esiliigaklubi Brentfordi ning tagati koht finaalis.

Koduväljakul mänginud Tottenham asus matši juhtima 13. minutil, kui Moussa Sissoko jõudis esimesena Sergio Reguiloni tsenderduseni ning saatis palli peaga ristnurka.

Teisel poolajal käis korra pall ka võõrustajate väravas, kuid koostöös videoabikohtunikuga (VAR) tuvastati suluseis. 70. minutil kindlustas Tottenhamile võidu Heung-Min Son, kes väravavahiga silmitsi pääsedes ei eksinud.

Enne lõpuvilet teenis punase kaardi veel Brentfordi poolkaitsja Josh Dasilva, kes jäi palli pärast võitluses olukorda hiljaks.

Liigakarika finaal toimub 25. aprillil. Tottenhami vastase selgitavad täna õhtul linnarivaalid Manchester City ning Manchester United.

Viimati võitis Tottenham tiitli 12 aastat, 11 kuud ja 18 päeva tagasi, kui 2008. aasta veebruaris alistati liigakarika finaalis Londoni Chelsea tulemusega 2 : 1. Tunamullu jõudis meeskond Meistrite liiga finaali, kus kaotati Liverpoolile ning 2017. aastal lepiti Inglismaa jalgpalli meistriliigas Chelsea järel teise kohaga.