Aleksander Bolšonov võitis tuuril juba neljanda etapi järjest. Talle ei saa vastu isegi koondisekaaslased.Foto: EPA/Scanpix
Talisport
6. jaanuar 2021, 16:51

MIS TOIMUB? Venelastele jälle viisikvõit, esikümnes kaheksa idanaabrit!

Murdmaasuusavõistlus Tour de Ski meenutab vähemalt meeste seas Venemaa lahtiseid meistrivõistlusi. Kolmapäevases 15 km klassikatehnika jälitussõidus noppisid meie idanaabrid esimesed viis kohta, veelgi enam, esikümnes oli venelasi koguni kaheksa. Viisikvõit teeniti meeste seas ka teisipäeval.

Viienda etapi võitis tuuri üldliider Aleksander Bolšunov. Järgnesid Ivan Jakimuškin (+55,5), Jevgeni Belov (+55,6), Aleksei Tšervotkin (+56,8) ja Andrei Melnitšenko (+58,7). Kuues oli prantslane Maurice Manificat (+1.01,4), kuid talle järgnesid jälle venelased Deniss Spitsov (+1.04,2), Artjom Maltsev (+1.12,1) ja Ilja Semikov (2.02,5). Esikümne lõpetas sakslane Lugas Bögl (+2.02,5).

Tour de Ski kokkuvõttes on Bolšunovi edu Maltsevi ees kaks minutit ja kuus sekundit. Kolmas on prantslane Manificat (+2.09). Järgnevad venelased Spitsov (+2.15), Jakimuškin (2.30) ja Belov (+3.16). Tasub meelde tuletada, et norralasi seekord stardis pole.

Naiste 10 km klassikatehnika jälitussõidu parim oli venelanna Julia Stupak, kes edestas 0,7 sekundiga rootslannat Ebba Andersoni ja 0,8 sekundiga ameeriklannat Jessica Digginsit.

Suusatuuri kokkuvõttes on esikohal Diggins, kes edestab kaasmaalannat Rosie Brennanit 22 sekundiga. Stupak on kolmas, kaotust liidrile 58 sekundit.

Eestlasi stardis ei olnud. Tour de Ski lõppeb 10. jaanuaril, kokku on kavas kaheksa etappi.