Talisport

Tundub, et Kelly Sildaru ikkagi saab MM-tiitlit kaitsta 

Toimetas Mart Treial, 9. jaanuar 2021 08:31
Kelly Sildaru.Foto: Zuma Press / Scanpix
Praegu näib kõik liikuvat selles suunas, et Kelly Sildaru saab sel talvel kaitsta oma rennisõidu MM-tiitlit, sest rahvusvaheline suusaliit (FIS) on leidnud freestyle-suusatamise ja lumelauasõidu MMile uue toimumispaiga.

Tegelikult pidanuks MM toimuma 18.–28. veebruarini Hiinas Pekingis, kuid koroonaviiruse pandeemia tõmbas tollele plaanile vee peale – FIS otsustas detsembri alguses, et kõik selleks hooajaks Pekingisse planeeritud võistlused jäävad ära (sh kahevõistluse, suusahüpete ja murdmaasuusatamise MK-etapid).

Nüüd on FISi kalendrisse tekkinud mitteametlik info, et MM toimub 24. veebruarist kuni 11. märtsini Kanadas Calgarys. Kanada rahvusringhäälingu teatel töötavad kohalikud spordiametnikud parasjagu selle nimel, et organiseerida võistluspaika eeskujulik "mull" ja saada võimudelt luba MMi korraldamiseks.

Viimati võistlesid freestyle-suusatajad MM-tiitlite nimel 2019. aastal USAs Park City's, kus Sildaru võitis esikoha rennisõidus. Tema trumpala pargisõit jäi kehva ilma tõttu ära ning Big Airi hüpetest loobus ta hoovõtuprobleemide tõttu.

Samal teemal

08.01.2021
MK-etapi kolmas naine Kelly Sildaru: võistlus läks oodatust paremini
08.01.2021
Kelly Sildaru teenis karjääri esimeses Big Air hüpete MK-etapi finaalis kolmanda koha