Talisport

Diggins tegi Tour de Skil suusaajalugu, meeste arvestuses võitis Bolšunov 

Toimetas Eigo Kaljurand, 10. jaanuar 2021 14:50
Jessie DigginsFoto: AP/Scanpix
Pühapäeval tõmmati joon alla Tour de Ski murdmaasuusavõistlusele. Naiste arvestuses krooniti võitjaks ameeriklanna Jessica Diggins, meeste seas võttis kindla esikoha Aleksandr Bolšunov.

Tour de Ski kokkuvõttes läks pühapäevasele viimasele etapile liidrina vastu ameeriklanna Jessica Diggins, kes edestas 54 sekundiga venelannat Julia Stupaki ning minuti ja 41 sekundiga Krista Pärmäkoskit.

10 km ühisstardiga sõidus vallutasid naised kuulsat Val di Fiemme lõputõusu. Päeva täheks kerkis 23aastane rootslanna Ebba Andersson, kes poolel võistlusmaal rebis jälitajatega sisse 10-sekundilise vahe ja hoidis seda edu sõidu lõpuni. Sellega võttis Andersson karjääri esimese MK-etapivõidu.

Teisena liugles finišisse Diggins (kaotus Anderssonile 9,2 sekundit), kolmandana prantslanna Delphine Claudel (+32,6) ja neljandana venelanna Julia Stupak (+40,0).

Viimase etapi 15 parimat Foto: Ekraanitõmmis

Kokkuvõttes võitis tuuri kindlalt 29aastane Diggins, kelle edu Stupaki ees oli 1.24,8. Viimasel seitsmel aastal on Tour de Ski võitnud norralannad, kuid nemad tänavu starti ei tulnud. Tuuri esikohti oli seni meeste ja naiste seas jagunud kaheksale Euroopa riigile (Norra, Šveits, Poola, Venemaa, Soome, Tšehhi, Rootsi ja Saksamaa), nüüd saab nimekirja lisada ka Ameerika Ühendriigid. 

Viimase etapi eel kuuendat kohta hoidnud Andersson tõusis võimsa sõiduga kokkuvõttes poodiumi madalaimale astmele (2.00,8), talle järgnesid venelanna Tatjana Sorina ja soomlanna Pärmäkoski.

Tour de Ski 15 parimat Foto: Ekraanitõmmis

Meeste konkurentsis oli venelane Aleksandr Bolšunov üldvõidu sisuliselt kindlustanud juba enne viimast etappi, sest tema edu prantslase Maurice Manificat ees oli suisa 3 minutit ja 22 sekundit. Kuid ülejäänud poodiumikohad olid lahtised, sest viimasest jäid venelased Ivan Jakimuškin ja Artjom Maltsev kokkuvõttes maha viie ning Denis Spitsov 18 sekundiga.

Viimane etapp kujunes taas venelaste pidupäevaks, sest 10 km sõidu esikuuikus lõpetas viis idanaabrite atleeti. Rängal tõusul oli kõige teravama jalaga Spitsov, kes edestas Bolšunovi 13,3 ja Manificat’d 15,2 sekundiga.

Viimase etapi 15 parimat Foto: Ekraanitõmmis

Sama trio moodustas esikolmiku ka kokkuvõttes, kui Bolšonovi edu teise koha säilitanud Manificat’ ees oli 3.23,9. Viiendalt kohalt kolmandaks tõusnud Spitsov kaotas võitjale 3.36,7, ka järgnevad neli kohta kuulusid Venemaa koondislastele.

Tour de Ski kokkuvõtte 15 parimat Foto: Ekraanitõmmis

Samal teemal

09.01.2021
Rootsi tõmbas Venemaa ja USA pidudel veidi tuure maha
08.01.2021
Naiste Tour de Ski sõidu tänane võit läks Venemaale
06.01.2021
MIS TOIMUB? Venelastele jälle viisikvõit, esikümnes kaheksa idanaabrit!
05.01.2021
Kas USA teenib kõigi aegade esimese Tour de Ski üldvõidu? Venemaa meestele viisiktriumf!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee