ŠOKK: Premier League'i meeskond kaotas karikasarjas neljanda liiga satsile

Toimetas Eigo Kaljurand, 10. jaanuar 2021 20:57
Jordan Tunnicliffe löömas Crawley Towni kolmandat väravat.Foto: Reuters/Scanpix
Inglismaa karikasarjas käisid pühapäeval väljakul neli kõrgliiga meeskonda. Kui Londoni Chelsea, Tottenham Hotspur ja Manchester City võtsid kindlad võidud, siis Leeds United kaotas 0 : 3 neljanda divisjoni satsile Crawley Town.

Manchester City, Londoni Chelsea ja Tottenham Hotspur lõid madalamate liigade meeskondade Birmingham City, Morecambe ja Marine võrku vastavalt 3, 4 ja 5 vastuseta väravat, kuid pühapäevased FA-karikamängud pakkusid ka ühe šokk-tulemuse.

Inglismaa kõrgliigas 12. positsiooni hoidva Leeds Unitedi peatreener Marcelo Bielsa andis lihtsa matši lootuses mitmele põhimehele puhkepäeva, kuid ootamatult suutis tugevuselt neljandas liigas palliv Crawley Town püsida kenasti mängus ja avapoolajal väravaid ei nähtud. Kuid teise poolaja 70. minutiks lõi Crawley kolm vastuseta kolli, kui jala said järjepanu valgeks Nicholas Tsaroulla, Ashley Nadesan ja Jordan Tunnicliffe.

Crawley Towni tasemest annab aimu seegi, et lisaminutitel tõi meeskond vahetusest platsile 33aastase Mark Wrighti, kes on tuntud Briti reality-telesõust "The Only Way is Essex". Ühtlasi tegi Crawley ajalugu, sest alates 1987. aastast on tegu esimese neljanda liiga klubiga, kes alistas meistriliga satsi vähemalt kolme väravaga.

"Mängisime avapoolajal paremini kui vastased, aga me polnud ohtlikud. Teisel poolajad olid vastased teravamad ja paremad. Nad väärisid väravaid," tõdes Leedsi peatreener Bielsa kohtumise järel.