Kotsar kerkis Hamburgi võidumängus üleplatsimeheks, Drell ja Treier jäid Itaalias kuivale

Toimetas Eigo Kaljurand, 10. jaanuar 2021 22:03
Maik-Kalev KotsarFoto: Stanislav Moshkov
Saksamaa kõrgliigas alistas Hamburgi Towers tabeli teise Crailsheim Merlinsi 89 : 72, Eesti korvpallikoondislane Maik-Kalev Kotsar tõusis kohtumises üleplatsimeheks.

Saksamaa korvpalliliigas võõrustas Hamburgi Towers liigas teist kohta hoidnud Crailsheimi. Matši alustas teravamalt kodumeeskond, kes võitis avaveerandi 26 : 15, sealjuures oli Kotsari arvel juba üheksa silma.

Towers jätkas võimsalt ka edasi, sest poolaeg võideti 53 : 35 ja kogu kohtumine 89 : 72. Matši resultatiivseimaks tõusis Eesti koondise keskmängija Kotsar, kes väljakul viibitud 25 minutiga tõi 15 punkti. Lisaks sai ta statistikasse kirja kaheksa lauapalli, millest viis noppis ründelauast, kaks tulemuslikku söötu, ühe vaheltlõike ja ühe blokeeringu. Võitjate poolelt jõudis kahekohalise punktisummani lausa viis meest, kokku said käe valgeks 10 korvpallurit.

Kotsari koduklubi on 11st matšist võitnud kaheksa. Eestlane on mängudes visanud keskmiselt 13,2 punkti ja noppinud 6,5 lauapalli.
Standings provided by SofaScore LiveScore

Ka Itaalia kõrgliigas said eestlaste koduklubid kirja võidud, kui Henri Drelli tööandja Pesaro alistas Brescia 88 : 78 ja Kaspar Treieri leivaisa Sassari Dinamo seljatas 98 : 92 Cantù. Kahjuks jäi noorte maarjamaalaste panus lahjaks, sest neli minutit pallinud Drell ega ligi kuus minutit platsil viibinud Treier kätt valgeks ei saanud.

Sassari on 14st mängust võitnud üheksa ja Pesaro seitse, millega hoitakse tabelis vastavalt kolmandat ja viiendat positsiooni.

Hispaania esiliigas said sellel nädalavahetusel viisakalt mänguaega nii Jaan Puidet kui Kristian Kullamäe. Viimase tööandja Palma alistas 80 : 69 Alicante, Eesti koondise tagamängija panustas võitu 14 punkti, kolme lauapalli ja nelja tulemusliku sööduga. Jaan Puideti ja Martin Paasoja koduklubi Real Valladolid kaotas võõrsil Palenciale 67 : 72. Paasoja jaoks on vigastuse tõttu hooaeg läbi, tema asendajaks toodud Puidet tõi 20 minutiga kaheksa silma.