Käsipall

Eesti käsipallikoondis kaotas põnevuskohtumises Bosnia ja Hertsegoviinale

Toimetas Eigo Kaljurand, 10. jaanuar 2021 22:57
Eesti käsipallikoondis kaotas võõrsil Bosniale.Foto: Aldo Luud
Eesti rahvuskoondis kaotas pühapäeval 2022. aasta käsipalli Euroopa meistrivõistluste valiksarjas võõrsil 19 : 21 Bosnia ja Hertsegoviinale.

Kolmapäeval Põlvas toimunud kohtumises võitis Eesti võimsa kaitsetöö toel Bosnia 24 : 21, pühapäeval kohtuti sama vastasega võõrsil. Külalised püsisid avaminutitel kenasti mängus, kui Karl Toomi ja Armi Pärdi väravate najal oli tablool 3 : 3 viik, kuid siis tegi Bosnia 4 : 0 spurdi ja paariväravast eduseisu hoidis kodumeeskond poolajavileni.

Poolaja 9 : 12 kaotanud Eesti alustas kohtumise teist poolt teravalt, sest Andris Celminši kahe ning Pärdi ja Kaspar Leesi ühe värava abil jõuti 13 : 13 viigiseisuni. Kuid järgnevaid minuteid valitses kodusats, kes suutis rebida ette 21 : 16.

EM-finaalturniirile pääseb kaheksa alagrupi kaks esimest ning neli paremat kolmanda koha omanikku. Eesti pidi omavahelistes kohtumistes väravatega plussi jäämiseks kaotama Bosniale vähem kui kolme väravaga. Seda ka suudeti. Leesi ja Martin Grištšuki õnnestumistest saadi tabloole seis 18 : 21 ja sisuliselt koos lõpuvilega suutis käe valgeks saada Markus Viitkar.

Eestile said 19 : 21 kaotusmängus saatuslikuks kaitses tehtud vead, sest Bosnia teenis seitse 7-meetri karistusviset, sinisärgid mitte ühtegi. Samuti said külalised viis kaheminutilist karistust, bosnialased vaid kaks.  Eesti kasuks viskasid Lees ja Toom neli ning Celminš ja Pärt kolm väravat, Bosnia edukaim oli Marko Panic viie tabamusega.

"Olen väga rahul, kuidas tulime lõpus välja viieväravalisest kaotusseisust ja ka viimane Viitkari värav oli tähtis. Kui valikturniiri lõpus tuleb vaatama hakata omavahelisi mänge, siis on oluline, et omame siin Bosnia vastu edu. Tervikuna võib selle nädalaga rahule jääda, sest vastane oli tugev ning meil oli palju puudujaid," kommenteeris peatreener Sivertsson käsipalliliidu kodulehe vahendusel.

"Täna olime endiselt kaitsetöös head ja eriti meeldis mulle just poiste võitlusvaim kaitses. Rünnakul olime hädas kogu kohtumise vältel – ei toiminud 6-6 rünnak ja sel korral ei õnnestunud ka 7-6 taktikaga edu saavutada. Me ei leidnud oma rütmi ja õigeid lahendusi, aga eks vastanegi oli teinud oma analüüsi," lahkas Sivertsson tänast kohtumist.

Teises pühapäevases valikgrupi kohtumises alistas Saksamaa 34 : 20 Austria. Saksamaa on võitnud kõik neli senist matši. Eestil, Austrial ja Bosnial on kõigil kirjas üks võit, kuid Eestlased on pidanud neli ja teised kaks koondist kolm matši.