Paul Pogba on viimastel nädalatel tõusnud suurepärasesse vormi.Foto: Reuters/Scanpix
13. jaanuar 2021, 08:24

Manchesteris on tunda Sir Alex Fergusoni ajastu hõngu

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga ainuliidriks tõusis Manchester United. Vähemalt 17 vooru järel oli United viimati esikohal hooajal 2012-13, mil tiimi juhtis veel Sir Alex Ferguson.

Nüüd alistati 17. voorus Ole Gunnar Solskjäri vedamisel 1 : 0 Burnley. Mängu staariks tõusis Paul Pogba, kes säras eriliselt teisel poolajal. Prantslane võitis hulga kahevõitlusi, rügas kaitses ja ehitas rünnakuid. 71. minutil sai ta hea söödu Marcus Rashfordilt ning virutas palli Burnley kaitsja väiksest puutest võrku.

Võit tõstis Unitedi 36 punktiga tabeli tippu. Teisel kohal asuval Liverpoolil on kolm silma vähem. Pühapäeval kohtuvad liidrid omavahel Liverpoolis.

Hooaja esimese võidu sai kirja Sheffield United, kes alistas Billy Sharpe'i penaltist 1 : 0 Newcastle Unitedi. Sheffieldil kulus hooaja avavõidu teenimiseks koguni 18 vooru. Inglismaa kõrgliigas on pikemalt pidanud ootama vaid Bolton, kes sai hooajal 1902-03 võidu kirja alles 22. voorus.