WRC

Kas Tänak pääseb starti? Rallirahvas ootab tähtsat otsust 

Toimetas Kaarel Täll, 13. jaanuar 2021 08:51
Ott Tänak ja Martin Järveoja mulluse Monte Carlo ralli poodiumil. Kas tänavu üldse pääsetakse starti?Foto: Hyundai Motorsport
Järgmisel nädalal peaks algama ralli MM-hooaja avaetapp Monte Carlos. Ralli toimumise kohal on olnud pidevalt tumedad pilved, kuid mingisugune selgus võiks saabuda täna.

Peamiselt on räägitud, et ralli saatuse otsustavad kohalike omavalitsuste juhid. Nimelt levib ka rallipiirkonnas hoogsalt koroonaviirus ja pole lõpuni selge, kui ohutult õnnestuks võistlus läbi viia.

Samal teemal

Teine kitsaskoht on aga Prantsusmaa ja Euroopa liidust välja astunud Suurbritannia vahel. Monte Carlo rallile peaks saabuma enam kui sada britti, kellest suurem osa kuuluvad M-Spordi meeskonda. Samas on ka arvestatav hulk WRC sarja võtmeisikuid ja korraldajaid inglased.

Prantsusmaa valitsus määras Suurbritanniale karmimad reisipiirangud, sest põhjanaabrite juures levib uus ja rohkem nakkav koroonaviiruse tüvi. WRC juhid püüavad võimudega kuidagi kokkuleppele jõuda, sest inglaste pääsemine Monte Carlosse võib olla ralli toimumise koha pealt võtmetähtsusega. Spekuleeritakse, et kui M-Sport ei jõua kohale, siis ei lähe solidaarsusest starti ka Toyota ja Hyundai.

Monte Carlo ralli korraldajate lootusi vähendas valitsuse otsus, mille kohaselt lükati kõik Prantsusmaa ja Suurbritannia ragbiklubide vahelised matšid edasi. Jaanuaris ei saa kahe riigi tiimid omavahel kohtuda.

DirtFishi andmetel peaks osaliselt selgus saabuma täna, kui piirangute osas võtab sõna Prantsusmaa peaminister Jean Castex.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee