Täna said rõõmustada nii Rapla kui Pärnu meeskonna fännid.Foto: Robin Roots
13. jaanuar 2021, 21:00

Kodune kossuõhtu: Rapla ja Pärnu tegid Tallinna klubidel seljad prügiseks

Eesti-Läti korvpalliliigas oli täna kavas kaks mängu, võidud teenisid Rapla ja Pärnu.

Õhtu esimeses matšis kohtusid Tallinna Kalev/TLÜ ning Rapla Avis. Mäng kulges tasavägiselt: avaveerandi järel oli 22:21 ees Tallinna klubi, poolajaks oli pealinna meeskonna edu 44:41. Kolmandal veerandajal suutis omakorda Rapla napilt ette minna ja viimasele veerandajale mindi vastu Rapla 60:58 eduseisult. Viimane veerandaeg mängiti võrdselt ja kokkuvõttes teenis Rapla napi 85:83 võidu. Mario Ihring viskas võitjate poolt 21 silma, Karl-Johan Lips sai Kalevi eest üleplatsimehena kirja 29 silma.

Teises tänases vastasseisus pidasid samamoodi tasavägise matši maha Pärnu Sadam ja TalTech. Kui avaveerandit alustas resultatiivsemalt Tallinna meeskond, siis teine veerandaeg mängiti võrdselt, kuid kolmandal veerandajal tegi rohkem skoori Pärnu. Nii neljas veerandaeg kui mängu lõpp möödusid tasavägiselt, kui veel 17 sekundit enne matši lõppu oli TalTech vaid kolme punktiga kaotusseisus, kuid seejärel sai suvepealinna tiim punkte juurde vabavisetest ja kokkuvõttes võeti 92:89 võit. 31 punkti viskas võitjate poolt Edon Maxhuni, TalTechi poolt vastas 21 silmaga Oliver Metsalu.