Mark Schmidt (paremal)Foto: AFP/Scanpix
Toimetas Oliver Lomp 15. jaanuar 2021 13:05
2019. aasta veebruaris operatsiooni "Aadrilaskmine" käigus paljastatud dopinguvõrgustiku niiditõmbajale Mark Schmidtile määrati täna Müncheni kohtu poolt nelja aasta ja kümne kuu pikkune vanglakaristus.

Vanglakaristusest arvatakse maha kaks aastat, mil Schmidt on veetnud vahi all, ent lisaks vanglakaristusele peab ta maksma 158 000 euro suuruse rahatrahvi. Pärast vanglast vabanemist hakkab kehtima kolmeaastane arstina tegutsemise keeld, vahendab Neatherlandsnewslive.com.

Müncheni kohus mõistis süüdi ka Schmidti kaasosalised: Dirk Q sai kahe aasta ja nelja kuu pikkuse tingimisi vangistuse, meditsiiniõde Diana S. aasta ja nelja kuu pikkuse tingimisi vanglakaristuse, parameedik Sven M. ja Mark Schmidti isa Ansgard Schmidt pääsesid rahatrahviga.

„Ma tegin elus vale pöörde, see on kõik minu süü. Mul on kohutvalt kahju, et ma teised inimesed sellesse segasin,“ kommenteeris Schmidt.

Schmidti võrgustik vahendas dopingut üle kogu maailma Saksamaast Hawaiini.

Eestlastest kasutasid Schmidti teenuseid murdmaasuusatajad Karel Tammjärv, Andreas Veerpalu ja Algo Kärp, kellele vahendas kontakti Mati Alaver.