Maadlus

Epp Mäe võitis aasta esimesel turniiril pronksmedali

Toimetas Eigo Kaljurand, 15. jaanuar 2021 19:20
Epp Mäe.Foto: Martin Ahven
Epp Mäe saavutas rahvusvahelise maadlusliidu UWW kalendrisse kuuluval Henri Deglane'i nime kandval GP-võistlusel pronksmedali.

Kaheksandikfinaalis alistas Mäe seisuga 2:0 kahel OMil osalenud ning EMil pronksi võitnud kohaliku prantslanna Cynthia Vescani. Veerandfinaalis tuli eestlanna vastaseks MM-pronks ja tunamullune EM-hõbe, austerlanna Martina Künz, kellele jäi Mäe paraku alla 3:4, vahendab Eesti Maadlusliit.

Prantsusmaa Grand Prix`l said lohutusringis jätkata kõik kaotuse saanud maadlejad. Mäe esimeseks vastaseks oli Aysegul Özbege Türgist, kes on mitmekordne noorte tiitlivõistluste medalist. Mäe sai ülekaaluka 10:0 punktivõidu kõigest minuti ja 41 sekundiga.

Järgmises lohutusringi matšis tuli Mäel vastamisi minna sakslanna Johanna Meieriga. Eestlanna võitis taas kiiresti 10:0 ning pääses maadlema pronksmedali eest.

Pronksimatši vastane oli sakslanna Francy Rädelt, 2019. aasta Euroopa Mängude hõbemedalist. Mäe võitis selle medalimatši 3:0 ja saavutas aasta esimeselt turniirilt pronksi.