OH ILUS HETK, SA VIIBI VEEL! Tartu korvpalli viimane täistabamus jääb 2015. aasta kevadesse, kui Eesti meistriliiga finaalseerias alistati Kalev/Cramo 4 : 0 ning mängijad võisid toonase peatreeneri Gert Kullamäe Tartu ülikooli spordihoone lae alla visata.Foto: Aldo Luud
Kaspar Koort 20. jaanuar 2021 10:37
Tartu korvpallisõprade viimased aastad on möödunud minoorsetes toonides. Lähiminevikus aastast aastasse koduliiga kuldmedalite nimel heidelnud tartlastest on saanud liiga keskmikud, et mitte öelda sabassörkijad. Kirsiks tordil oli detsembrikuine 64punktine saun oma kunagiselt kibedalt rivaalilt BC Kalev/Cramolt, mis sundis ka korvpallikaugeid kodanikke küsima: mis seal Tartus ometi toimub?!

Aastatel 2004–2016 jõudis Tartu korvpalli esindusmeeskond Eesti meistrivõistlustel alati vähemalt finaali ning kotti pisteti ka viis tiitlit. Viimati oldi esikohamängudel 2018. aastal, kui tunnistati Kalev/Cramo paremust, ent seejärel otsustas võistkonna omanik Tartu ülikool, et kossule on läinud liialt ressurssi, seda seejuures teiste ülikooli akadeemilises spordiklubis tehtavate alade arvelt. Juhet seinast välja ei tõmmatud, kuid jätkati varasemate aegadega võrreldes märksa tagasihoidlikuma eelarvega.

Edasi lugemiseks: