Cristiano Ronaldo superkarikagaFoto: Imago/Scanpix
21. jaanuar 2021, 08:36

Peatreener Pirlo võitis Juventusega esimese karika, Ronaldost sai aegade parim väravakütt

Itaalia superkarika finaalis alistas mullune liigatšempion Torino Juventus karikavõitja Napoli 2 : 0.

Itaalia jalgpalli viimaste aastate valitseja Torino Juventuse viis superkarika finaalis juhtima Cristiano Ronaldo, kes vajutas 64. minutil nurgalöögi järgses olukorras palli lati alla. Portugali ründetuus lõi ühtlasi karjääri 760. kolli, millega ta liikus mööda Josef Bicanist ja on nüüd üksinda ajaloo parim väravakütt.

Möödunud hooaja karikavõitjal oli suurepärane võimalus viigistamiseks 80. minutil, kuid Napoli kapten Lorenzo Insigne lõi 11 meetri karistuslöögi mööda. Juventuse 2 : 0 võidu kindlustas neljandal lisaminutil hispaanlane Alvaro Morata.

Torino sats sai leevendust hooaja nukrale algusele, sest uue peatreeneri Andrea Pirloga ollakse Itaalia kõrgliigas alles kuuendal kohal. Ühtlasi saadi ka magus revanš mulluse karikafinaali eest, kus penaltiseeria järel jäädi alla just Napolile.

Itaalia liigatšempion ja karikavõitja mängivad superkarikat välja alates 1988. aastast, Juventus võitis kolmapäeval oma üheksanda tiitli.