Talisport

PAHANDUS: korraldajate apsakas rikkus Sildaru konkurendi hooaja  

Toimetas Eigo Kaljurand, 21. jaanuar 2021 10:02
Johanne Killi (vasakul) X-mängude poodiumil koos Kelly Sildaruga (paremal).Foto: AFP/Scanpix
Freestyle-suusataja Johanne Killi hooaeg on läbi.

23aastane freestyle-suusataja Johanne Killi vigastas põlve Kreischbergi MK-etapil. Norralanna tegi soojendushüppeid, kui maandumisalale eksis tehnilise personali liige ja sportlane pidi kokkupõrke vältimiseks tegema äkkpidurduse. Killi väänas jäisel rajal vasakut põlve ja rebestas selle sidemed. 

Samal teemal

"See on uskumatult ebamugav," ütleb Killi Norra rahvusringhäälingule. Ekstreemsporditäht läheb reedel operatsioonile ja suure tõenäosusega on tema hooaeg läbi. Sellega kaotas Kelly Sildaru ühe konkurendi, sest norralanna on X-mängudelt viinud koju viis medalit. 2019. aastal, kui eestlanna tuli Aspenis Big kolmandaks, siis hõbeda noppis tema eest just Killi.

Norralased on arusaadavalt marus. Sealse suusaliidu vigursuusatamise juht pritsis korraldajate suunas tuld ja tõrva. "Turvalisusele vilistati. Lendasin sõimuga peale," lausus Christoffer Schach. "See oli eriti kummaline vigastus, sest sportlane poleks saanud midagi teisiti teha."

Õnnetuse järel toimus Rahvusvahelise suusaliidu (FIS) ja etapi korraldajate vahel koosolek. "Selgus, et korraldaja andis ametnikule ülesande ja ta valis otsetee, mis läks üle finišiala, kus sportlased tegid sooja," kirjeldas Schach kuuldut. Terava keelega norralane tunnistas, et koosolekul olid kõigil silmad märjad. "Ütlesin korraldajatele mõned sõnad, aga õnneks nad said meie pettumusest aru. Lahkuminnes olid taas sõbrad."

Tagantjärgi loodab norralane, et kõik õppisid olukorrast ja FIS lubas tagada, et sellised õnnetused enam ei kordu. "Kõige keerulisem on see, et me suusaliidus ütleme sportlastele, et MK-sarjas on ohutu osaleda," sõnas ta lõpetuseks.

Samal teemal

09.00.2021
Tundub, et Kelly Sildaru ikkagi saab MM-tiitlit kaitsta
08.00.2021
MK-etapi kolmas naine Kelly Sildaru: võistlus läks oodatust paremini