Jari-Matti LatvalaFoto: Martin Ahven
Toimetas Eigo Kaljurand 21. jaanuar 2021 12:24
Legendaarsel Monte Carlo etapil debüteerib endine ralliäss Jari-Matti Latvala Toyota meeskonna uus juhina.  

Detsembri keskpaigas selgus, et Toyota rallitiimi hakkab juhtima 35aastane soomlane Jari-Matti Latvala, kes võttis ameti üle kaasmaalaselt Tommi Mäkineneilt. Uude rolli sisseelav Latvala on loomulikult kohal ka Monte Carlos, kus käis kaardistamas kiiruskatseid. 

"Sel hetkel oli tunne, et hea meelega võistleksin ka ise," tunnistas Latvala põhjanaabrite portaalile rallit.fi. "Tahtsin näha, milline on marsruut ja  tingimused rajal. Minu jaoks on väga oluline näha just tingimusi, et mõista, milliseid rehvivalikuid sellel võistlusel teha."

Peala raja läbimist keskendus Latvala siiski oma peamisele ametile ehk meeskonna juhtimisele. "Teeninduspiirkonda naastes hakkasin mõtlema kogu tervikule ja meeskonna tööle, sellega unustasin sõidusoovi. Ootamine, kuidas asjad tööle hakkavad, on väga põnev. Samuti ootan põnevusega, kuidas on võistlust jälgida, kui poisid sõidavad," rääkis ta.

Poiste all pidas Latvala silmas Elfyn Evansit, Kalle Rovanperät ja Sebastien Ogier'd, kellest viimane tuli möödunud aastal maailmameistriks. Ehkki Evans lõpetas MM-sarjas teisena ja Rovanperä viiendana, siis hooaja kokkuvõttes võitis tootjate arvestuses tiitli Hyundai. Latvala nägemuses on nende tiim tänavu tugevam kui eelmisel aastal. 

"Sõitjatel on selle autoga nüüd aasta võrra rohkem kogemusi. Möödunud hooajal oli see nende jaoks uus masin, seda arvestades näitasid nad suurepärased tulemusi," vihjas Latvala Ogier' Monte Carlo teisele, Evansi kolmandale ja Rovanperä viiendale kohale. Toyota eest napsas toona esikoha Hyundai piloot Thierry Neuville. 

Mehe sõnul on ta jõudnud uues kohas sisse elada. "Mind võeti väga soojalt vastu. Ka teise tiimide sõitjad on käinud mind õnnitlemas," tõdes soomlane, kelle värbamine tuli paljude jaoks üllatusena.

Monte Carlo ralli algab neljapäeval, kui sõidetakse kaks kiiruskatset, etapi võitja selgub pühapäeva pärastlõunal.