Joffrey Lauvergne'i 21 silma aitasid Žalgirise võidule.Foto: EPA/Scanpix
22. jaanuar 2021, 22:47

VIDEO | Žalgiris võitis Euroliigas viimase sekundi viskega, CSKA sai taas tappa

Korvpalli Euroliigas alistas Kaunase Žalgiris kodusaalis 81 : 79 Pireuse Olympiakose, tabeliliider Moskva CSKA kaotas teist vooru järjest.

Euroliiga mängudevoorus nähti kaht Venemaa ja Türgi klubide vastasseisu. Esmaspäeval Tallinnas 87 : 51 Kalev/Cramo alistanud Peterburi Zenit seljatas neljapäeval Istanbuli Anadolu Efesi 85 : 78, aga Moskva CSKA hammas Fenerbahce peale ei hakanud.

Ehkki CSKA juhtis kolmanda veerandi järel kolme silmaga, siis viimasel kümnel minutil jäädi alla 17: 26, millega kaotati matš 83 : 89. Türgi satsi vedasid tšehh Jan Vesely ja prantslane Nando De Colo, kelle arve jäi vastavalt 24 ja 22 punkti. CSKA poolelt jõudsid viis erinevat mängijat kahekohalise punktisummani, neist parimana tõi grusiin Tornike Shengelia 18 silma.

Senine tabeliliider CSKA kaotas viimasest neljast mängust kolmanda, mistap võis Barcelona võidu puhul tõusta nendega esikohta jagama. Sellega said katalaanid kindlalt hakkama, kui võõrsil alistati Belgradi Crvena Zvezda 72 : 60. Barcelona parimana tõi jänki Cory Higgins 14 silma, hispaanlane Pierre Oriola toetas teda 12 ja lätlane Rolands Smits 11 punktiga.

Tabelisse teenis magusa võidu ka Baltimaade uhkus Kaunase Žalgiris, kes alistas Olympiakose. Leedukad olid kodusaalis veel kaks minutit enne kohtumise lõppu kaotusseisus 72 : 79 , kuid Joffrey Lauvergne'i ja Arturas Milaknise korvide abil jõuti viigini. Viimane rünnak jäi kreeklastele, kuid Thomas Walkup röövis Kostas Sloukaselt palli ja viskas selle lõpusekundil läbi rõnga.

Žalgirise parim oli 21 silmaga Lauvergne, Panathinakose edukaimad 16 punktiga Sloukas ja Georgios Printezis. Žalgirisel on tabelis tosin võitu, millega jagatakse kuuendat-seitsmendat kohta. Euroliiga tabel on samas väga tihe, sest 12. kohal oleval Maccabil on Žalgirisest vaid kaks võitu vähem.

Sander Raieste koduklubi Baskonia kaotas kodus Berliini Albale. Kuigi hispaanlased juhtisid poolajal nelja silmaga, siis puhkuselt naates läks Alba oma teed ja võitis kohtumise 84 : 77. Külaliste resultatiivseim oli 14 punktiga Peyton Silva, Baskonia mängu vedas Achille Polonara, kelle arvele jäi 23 punkti ja 9 lauapalli. Raieste pidi taaskord mängu vaatama pingilt.