HÄSTI: Kalev/Cramo teenis Ühisliigas hooaja teise võidu

Toimetas Eigo Kaljurand, 24. jaanuar 2021 15:59
Roberts Štelmahersi hoolealuseid võtsid Ühisliigas hooaja teise võidu.Foto: Robin Roots
Kalev/Cramo alistas VTB Ühisliigas võõrsil Minski Tsmoki 80 : 72.

Detsembri alguses võitis Kalev/Cramo kodusaalis Tsmokit tulemusega 88 : 82, võõrsilmäng püsis võrdsena kuni poolajani, mis lõppes Eesti satsi eduseisus 34 : 33. Kohtumise otsustavad sündmused toimusid kolmanda veerandi lõpus, kui Kalev rebis end jänkide Maurice Kempi ja Marcus Keene’i korvidest ette 56 : 49.

Neljanda veerandi alguses läks Chavaughn Lewise, Kregor Hermeti ja Devin Thomaseta mänginud Kalev ette juba 14 silmaga (66 : 52) ning matš võideti 80 : 72. Eesti meeskonda vedasid lätlane Jānis Kaufmanis ja Kemp, kelle arvele jäid vastavalt 23 ja 20 punkti, viimane neist võttis lisaks maha 12 laupalli. Minski resultatiivseim oli 16 silmaga Andrei Stabrovski.

"See oli keeruline mäng. Olen väga õnnelik meeste üle, kes päeva vastu pidasid," sõnas liiga kodulehe vahendusel kalevlaste juhendaja Roberts Štelmahers. "Ühisliigas on iga võit meie jaoks suur sündmus. Lisaks mängisime pooliku koosseisuga, sest mõned mängijad on jätkuvalt haiged."

Kalev/Cramol on tabelis sarnaselt Minskile ja Jenniseile kaks võitu, kuid Eesti sats on pidanud kümme ja teised kaks tiimi tosin kohtumist. Viimast play-off kohta hoiab Himki, kes on võitnud viis matši.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Järgmised kaks Ühisliiga mängu peab Cramo Kalevi spordihallis, kui 29. jaanuaril võõrustatakse Zielona Górat ja kolm päeva hiljem Jenniseid.