Spordivaria

Luisa Rõivas treenib IRONMAN 70.3 triatloniks: mind aitab tohutu tahtejõud (16)

Toimetas Deivil Tserp, 25. jaanuar 2021 13:34
Luisa Rõivas.Foto: Martin Ahven
Luisa Rõivas avaldas videosarjas Raudne teekond, et võttis IRONMAN Eesti ja Betsafe’i ühisprojekti "Hea eeskuju" raames vastu väljakutse osaleda augusti alguses toimuval poolpikal IRONMAN 70.3 Tallinn triatlonil.

Koos abikaasa Taaviga triatloni starti mineva Luisa sõnul pole ta olnud väga sportlik, kuigi alates oktoobrist on ta Argo Aderi abiga jõusaalis treeninud. Tema kõige pikem jooksudistants on siiani olnud 14 kilomeetrit. Nüüd alustab ta spetsiaalse treeningkavaga, mida saavad kaasa teha kõik triatloniks treenimise huvilised.

"Sõita rattaga 90 kilomeetrit ujumisele otsa on täiesti ajuvaba. Aga ma arvan, et ma ära ei sure ja pilti tasku ei pane. Mul on tohutu tahtejõud."

Luisa sõnul loodab ta kaheksakuulise treeningu jooksul jõuda sinnani, et läbida triatlon hea enesetundega. "Praegu on rasedakaalu piisavalt. Kui seda alla saada, siis on kergem asju teha, aga praegu on veel pikk maa minna," ütles ta.

Tallinna Ironman ürituse korraldaja Ain-Alar Juhansoni sõnul osaleb maailmas Ironmanil keskmiselt 20-25% naisi, Eestis on see osakaal jäänud 13-14% vahele.

"Oleme aastaid otsinud projekti naissoost liiget, kellega oleks hea samastuda. Soov on jõuda naisteni, kes soovivad ennast proovile panna, sest kolme lapse kõrvalt sportimiseks aja leidmine võib tunduda keeruline," selgitas ta põhjust, miks Luisa Rõivas on Ironmani projektis hea eeskuju.

Täispikka intervjuud Luisa Rõivasega saab vaadata Betsafe’i Youtube’i kanalist.

Samal teemal

18.00.2021
Elu esimeseks triatloniks treeniv Taavi Rõivas: ma pole julgenud Jürgen Ligile veel seda öelda!