Ott Tänak.Foto: Reuters/Scanpix
Ohtuleht.ee 26. jaanuar 2021 00:04
Ralliajakirjanik Colin Clark jagas portaalis DirtFish pärast Monte Carlos toimunud hooaja avaetappi pilootidele hindeid. Kui parim oli oodatult Sebastien Ogier, siis ralli katkestanud Ott Tänakule ei halastatud.

Etapi võitnud prantslasest valitsev maailmameister teenis kümnepallisüsteemis maksimumhinde, eestlase esitust hinnati aga nelja palli vääriliseks.

"Ta oli alguses ralli liider, kuid laupäeva hommikul läks kõik täiesti valesti. Üheksandal kiiruskatsel tehtud eksimus põhjustas rehvipurunemise. Kümnendal katsel purunes teine rehv ning kuna kaasas oli ainult üks varuratas, tähendas see seda, et Tänak oli mängust väljas ning lahkub Montest taas punktideta. See polnud hooaja algus, mida tema või ta meeskond oleks oodanud," kirjutas Clark.

Monte Carlo ralli teisena lõpetanud Elfyn Evans ning esimesena poodiumilt välja jäänud Kalle Rovanperä said mõlemad hindeks 8, Tänaku tiimikaaslased Thierry Neuville ja Dani Sordo vastavalt 8 ja 7.

Tänakust teenisid kehvema hinde ralli 16. kohal lõpetanud Pierre-Louis Loubet (3 / 10), etapi katkestanud Teemu Suninen (1 / 10) ning kaheksanda koha saanud Gus Greensmith (2 / 10).