Doping

Saksa dopinguarst Tammjärvele: proovi seda uut pulbrit! See teeb su mootori tugevaks!

KIRJAVAHETUS PALJASTAB | Andrus Veerpalu suur mure enne Seefeldi dopinguskandaali lahvatamist: kas poeg Andreasel ei hakka dopingust paha? (15)

Helen Mihelson, 27. jaanuar 2021 00:33
Andrus Veerpalu.Foto: Aldo Luud
Äsja avalikuks saanud sajad e-kirjad ei jäta kahtlust, et suusataja Karel Tammjärv oli igati huvitatud enda tulemuste parandamisest keelatud võtete abil. Ta ei jätnud sõprugi hätta: ka Andreas Veerpalu ja Algo Kärp said oma dopinguportsud kätte just tema kaudu. Varjunimede alt peetud meilivestlustes kirjeldati ülima detailsusega, mitu verekotti keegi kuskil saab ja mida kõike veel saab Saksa dopinguarst Mark Schmidt oma ustavatele Eesti kundedele pakkuda.

Pärast Eesti Ekspressi ajalehe kaebust sai sel nädalal avalikuks uus peatükk Mati Alaveri kriminaaltoimikust sisaldab muu hulgas mitme aasta jooksul peetud kirjavahetust Karel Tammjärve ja Saksa dopinguarsti Mark Schmidti vahel. See sai alguse 2016. aastal pärast seda, kui Tammjärv oli saanud legendaarselt suusatreenerilt Mati Alaverilt Schmidti kontakti. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29.00.2021
Kas osa dopinguloo süüdlasi pääsebki puhtalt? „Kuna raha ei haise, siis ei taheta halbu sponsoreid torkida.“
26.00.2021
Vangi mõistetud dopinguarst Schmidt kaebas kohtuotsuse edasi
25.00.2021
UUED DETAILID DOPINGUAFÄÄRIS: Alaveri hoolealused lobisesid uurijatele kõik välja. „Mati nägi minus potentsiaali ja tahtis aidata. Doping oli ainuvõimalik samm.“
15.00.2021
Eestlaste skandaaliga seotud dopinguarst Schmidtile määrati pikk vanglakaristus