Doping

Kas osa dopinguloo süüdlasi pääsebki puhtalt? „Kuna raha ei haise, siis ei taheta halbu sponsoreid torkida.“ (3)

Eigo Kaljurand, 29. jaanuar 2021 09:42
OLEME ISE SÜÜDI: Kristjani Pordi sõnul olid Alaveri ümber pikalt ohumärgid, kuid ühiskond eiras neid.Foto: Mati Hiis
Sel nädalal lisaks avaldatud osad suusatreener Mati Alaveri toimikust näitasid, et Eesti sportlased olid süsteemselt dopinguarst Mark Schmidtiga ühenduses – e-kirjad kirjeldasid raha liikumist. Eesti antidopingu nõukogu liige Kristjan Port nendib, et mitmed süüdlased pääsevad siiski puhtalt.

„Praegu jääb mulje, et kaasatud on vaid valgussõõris asuvad inimesed, aga süüdlasi on kaardil rohkem. Osa on selliseid, keda pole mainitud, kuid nad on selgelt olemas. Kuna me ei taha olukorda puhtaks saada, siis sinna nad jäävadki. Rahaomanikud pole lollid – nad teavad, kuhu oma vahendeid suunavad. Sportlased ja teised treenerid ei ole rumalad, sest nad näevad, mis toimub. Oma mugavuse ja bisnisi võtmes mõtlesid ettevõtjad ja muud asjaosalised, et okei ja laseme teha,“ kommenteeris spordibioloogia professor Port lisaks avaldatud Alaveri toimiku osi, millest selgus suusataja Karel Tammjärve ja rahastajate suurem roll.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27.01.2021
KIRJAVAHETUS PALJASTAB | Andrus Veerpalu suur mure enne Seefeldi dopinguskandaali lahvatamist: kas poeg Andreasel ei hakka dopingust paha?
25.01.2021
UUED DETAILID DOPINGUAFÄÄRIS: Alaveri hoolealused lobisesid uurijatele kõik välja. „Mati nägi minus potentsiaali ja tahtis aidata. Doping oli ainuvõimalik samm.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee