Lebron James (palliga) ja Isaiah Stewart.Foto: AP/Scanpix
29. jaanuar 2021, 09:38

Tiitlikaitsja Lakers sai teise järjestikuse kaotuse

Korvpalliliigas NBA tuli mullusel tšempionil Los Angeles Lakersil teist päeva järjest leppida kaotusega. Täna jäädi võõrsil tulemusega 92 : 107 alla Detroit Pistonsile.

Tasavägiselt alanud mängu esimese veerandi võitis kodumeeskond 34 : 31, poolajaks juhtisid külalised 58 : 56. Enne viimast neljandikku olid nelja punktiga ees võõrustajad.

Veel seitse minutit enne lõppu oli Lakers taga 87 : 88, kuid seejärel tabas Blake Griffin kolmese, alustades Detroidi 16 : 0 vahespurti, mis otsustas mängu saatuse.

31aastane Griffin tõi lõpuks võitjate parimana 23 punkti, Wayne Ellington lisas 20 silma. Mason Plumlee sai kirja kaksikduubli: 17 punkti ja kümme lauapalli.

Lakersi resultatiivseim oli LeBron James 22 silma, seitsme lauapalli ja kümne tulemusliku sööduga. Seejuures tabas 36aastane ääremängija oma esimesed seitse viset, sealhulgas neli kolmest ning oli juba poolajapausiks kogunud 20 punkti. Ülejäänud 12 viskeüritusest läbis korvirõnga aga ainult üks vise, viimasel veerandajal tal punktiarvet avada ei õnnestunudki.

Tiitlikaitsja ridades ei teinud täna reielihase vigastuse tõttu kaasa Anthony Davis.

Lakers sai 14 võidu kõrvale hooaja kuuenda kaotuse, Detroidil on aga nüüd koos viis võitu ja 14 kaotust.