Marcus Keene.Foto: Robin Roots
1. veebruar 2021, 21:07

BLOGI | Kalev/Cramo sai Ühisliigas hooaja kümnenda kaotuse (1)

Kalev/Cramo korvpallimeeskond kaotas VTB Ühisliigas Krasnojarski Jenisseile 75 : 86.

Nii Kalevil kui Jennisel oli kohtumise eel Ühisliigas kaks võitu, kuid kohtumine püsis võrdsena vaid avaveerandi keskpaigani. Pallikaotustega patustanud Kalev kaotas esimese veerandi 21 : 26 ja peagi rebenes vahe juba 15 silmale. Marcus Keene kaheksa järjestikust silma tõid kodutiimi taas mängu, kuid poolaeg kaotati 38 : 45.

Kodumeeskond teisel poolajal lähemale kui seitse silma ei jõudnudki. Devin Thomase ja Kregor Hermetita mänginud Kalev oli hädas korvi all, kus tegid pahandust jänkid Leyton Hammonds ja Dustin Hogue ning kodusatsil näis nappivat energiat.

75 : 86 kaotusmängus viskasid kodumeeskonna kasuks parimatena Keene 27, Marcus Kemp 16 ja Rauno Nurger 8 silma. Jennisei silmapaistvaim mängija oli Hogue, kelle arvele jäi 23 punkti ja 8 lauda, millest 4 noppis ta ründelauast. Hammonds toetas teda 18 ja Tyus Battle 12 silmaga.

Kalev/Cramo on Ühisliiga tabelis kaks võitu ja kümme kaotust, hullem saldo on vaid Minski Tsmokil, kellel on kuraditosinast mängust 11 kaotust.

20:54
Eigo Kaljurand

Kodumeeskonna kasuks viskasid parimatena Keene 27, Kemp 16 ja Nurger 8 silma. Jennisei silmapaistvaim mängija oli Hogue, kelle arvele jäi 23 punkti ja 8 lauda, millest 4 ründelauast. Hammonds toetas teda 18 ja Battle 12 silmaga.

20:52

Kalev kaotas mängu 75 : 86.

20:51

Viimase 38 sekundiga laksas Keene kaks ja Dorbek ühe kolmese mööda.

20:49

Štelmahers võtab 38 sekundit enne kohtumise lõppu seisult 75 : 84 aja maha.

20:45

Matši lõpuni on 1.19, kui Roberts Štelmahers tegi oma klassikalise "See mäng on läbi" lükke ehk tõi platsile noore Indrek Suneliku. Oleks fännid saalis, siis see oleks neile märguanne, et kes tahab parklast kiiresti minema saada, see võib liikuma hakata.

20:44

Kalevi kaks viimast rünnakut on päädinud Nurgeri ründeveaga ja Keene ässaga, kus viimane nõudis häälekalt vastasele viga, kuid kohtunik seda ei andnud.

20:42

Kalev tegi 7 : 0 spurdi, kui Kemp ja Nurger tabasid eksimatult vabaviskeid ning Sokk sopsas kolmese, aga Hammonds toob Jenisseile kaks lihtsalt punkti. Kohtumise lõpuni nõksa üle kahe minutiga, tallinlased taga 71 : 84.

20:40

Samas eile öösel oli Washington Wizards 10 sekundit enne kohtumise lõppu Netsi vastu taga 141 : 146 ja võitis mängu 149 : 146 ehk korvpallis võib kõike juhtuda!

20:37

See mäng on vist tehtud. Kalev vägistas keerulisi viskeid, samal ajal teisel pool väljakut kasvatasid skoori Hogue ja Johnson. 64 : 82 seisust nelja minutiga välja tulek tähendaks väikest imet.

20:35

Jõesaarega sarnane saldo oli ka Djukanovil (visked platsilt 4/0) ja Kuafmanisel (3/0), kuid viimane murdis korvi alla ja tabas koos veaga. Lätlase õnnestunud vabaviske järel saadi vahe 11 silmale, kuid kohe vastas vastaste äär Battle kolmesega. Kalevi mängijate kehakeel vihjab sellele, et see võis olla lõplik hoop, sest meeste õlad vajusid kuidagi eriti kängu. Teisalt ei tohiks põhjust olla, sest mängida veel viis minutit.

20:31

Jõesaare must päev jätkus, kui eestlane pani mööda kaks vabaviset. Visked platsilt 6/0 ja vabavisked 8/4. Kalevil on vabavisetega päris must õhtu, sest 17st sooritusest on õnnestunud 10, mis teeb protsendiks üsna nutuse 58.

20:28

Aga Jenissei paneb kohe neli silma järjest, viimased neist Kalevi pallikaotusele järgnenud poolkiirest...

20:27

Nurger võttis selg ees Hogue'i ette ja keerutas palli korvi. 61 : 68. Väike lootus hakkab tekkima!

20:27

Keene jooksis kolme suure mehe vahel palliga ja söötis selle täiesti vabaks jäetud Dorbekule, kes sopsas kolmese. Vahe üle pika aja vähem kui kümme puntki ehk 59 : 68!

20:25

Jõesaar on kolmese taga täiesti vaba ja eksib. Taas. Eesti koondislane on oma 4 silma toonud vabavisetest, platsil on ta saldo 6/0.

20:23

Veerandi viimaseks korviks jääb Keene'i kolmene. Jänki arvel on juba 27 silma, aga mis sellest kasu, kui meeskond on taga 56 : 68. Vahe pole suur, aga hetkel küll pole sellist tunnet, et Kalev suudaks mängu tagasi tulla. Loodetavasti eksin...

20:20

Minut veerandaja lõpuni ja Kalevil ei õnnestu kuidagi vahet vähendada. Igale kodumeeskonna õnnestumisele suudavad vastased omalt poolt korviga vastata.

20:18

Keene võttis palli, tuli üle ja pani keskpositsoonilt sisse, millega vähendas vahe tosinale silmale, kuid Kalevi kahjuks hakkab Kulagin soojaks minema. Avapoolajal nullile jäänud venelane tabas oma teise kolmese ja kodusats taas taga 15 punktiga 49 : 64

20:12

Kalev on teisel poolajal viie minutiga visanud viis silma ja on kaotusseisus 41 : 56. Huvitav, kas varsti tuleb järjekordne Keene'i soolo? Hetkel vahetati ta küll välja Sten Soku vastu, kuid Kalevi rünnak päädib taas... jep... pallikaotusega.

20:11

Jenissei tegi rünnaku, mis iseloomustab senist mängu suurepäraselt. Keene kaotas palli, vastased tegi kiirrünnaku, kus eksisid, aga Hogue noppis lihtsa ründelaua ja pani palli segamatult korvi.