KÕVA! Võimsas hoos Kanepi pääses Austraalias veerandfinaali (1)

Toimetas Eigo Kaljurand, 3. veebruar 2021 12:59
Kaia KanepiFoto: Imago/Scanpix
Melbourne'i tenniseturniiril Gippsland Trophy alistas Kaia Kanepi (WTA 94.) kaheksandikfinaalis venelanna Darja Kasatkinaga (WTA 71.) 7 : 5, 6 : 1.

Avasetis jäi Kanepi kohe keerulisse olukorda, kuid tal õnnestus vastase kaks murdepalli päästa. Järgmises geimis suutis eestlanna 23aastase Kasatkina pallingu murda, millega läks 2 : 0 juhtima.

Eestlanna edu püsis seisuni 5 : 3, kuid siis suutis 2018. aastal WTA tabeli esikümnesse mahtunud venelanna teha murde tagasi. Sett näis minevat kiiresse lõppmängu, kuid viimases servigeimis suutis Kanepi välja tulla 0 : 30 ja 30 : 40 kaotusseisust ning võitis avaseti 7 : 5

Teises geimis Kasatkina, kes on viimastel aastatel olnud Anett Kontaveidi paarismängupartner, murdus ja Kanepi võitis selle kindlalt 6 : 1, kohtumine kestis tund ja 17 minutit

"Täna oli teistsugune mäng kui eile, sest tempo oli aeglasem, pallid lendasid kõrgemale, väljak tundus natuke aeglasem, varje oli palju, alguses oli raske kohaneda kõikide nende tingimustega. Teises setis tundsin end juba paremini," vahendas ERRi spordiportaal Kanepi sõnu.

"Tegelikult olen päris kange praegu. Aga venituste ja massaažiga läheb paremaks. Midagi ei häiri, aga pole tükk aega saanud nii mitu päeva järjest võistelda."

Kohtumise statistika Foto: Ekraanitõmmis

Eelnevalt seljatas 35aastane Kanepi Austraalia passiga Astra Sharma 1 : 6, 7 : 5, 6 : 2 ning maailma seitsmenda reketi, valgevenelanna Arina Sabalenka 6 : 1, 2 : 6, 6 : 1, veerandfinaalis kohtus eestlanna tšehhitar Karolina Muchovaga (WTA 27.).