Auto-Moto uudised

EDU! Poom läheb aastale vastu uue auto ja kogenud kaardilugejaga 

Ohtuleht.ee, 4. veebruar 2021 14:55
Roland Pooom mullusel Rally Estonial.Foto: Mari Luud
Roland Poom läheb 2021. aasta rallihooajale vastu uue auto, kaardilugeja ja meeskonnaga.

Järgmisel nädalavahetusel tehakse Otepääl algust Eesti meistrivõistlustega ja hooaja esimesel etapil stardib ka Poom. Kui möödunud aastal nägid rallisõbrad Poomi võistlemas nii Ford Fiesta kui ka Hyundai i20 Rally2 autodel, siis tänavusel hooajal istub 24aastane mees Citroën C3 Rally2 autosse, mille valmistab ette Prantsusmaa nimekas meeskond Sainteloc Junior Team.

Roland Poomi uus ratsu on Citroen! Foto: Citroën Racing

Sama meeskonna värvides ja sama autoga tuli möödunud aastal Euroopa meistriks venelane Aleksei Lukjanuk.

Kui Poomi jaoks saab Otepää talverallil olema uus nii võistlusauto, kui ka meeskond, siis lisaks sellele on võrreldes möödunud aastaga autos muutunud ka kaardilugeja ja eesti keel on asendunud inglise keelega.

Rakverest pärit piloodi kõrvale istub 41aastane Darren Garrod. 2018. aasta Briti meistril on ette näidata 233 starti, millest 13 WRC sarjas. Nimekamatest pilootidest on Garrod kõrvaltistmelt juhendanud Mark Higginsit. 2019. aastal võistles britt koos Ruairi Belliga Estonian Junior Challenge'i kahel Lätis sõidetud talverallil.

„Kodune talveralli on meile nii-öelda testralliks ja meeskonnaga tutvumiseks,“ ütles Poom pressiteate vahendusel. „Minu hooaja edasised plaanid on seotud Prantsusmaa meeskonnaga, kuid kogu hooaja plaanide kinnitamiseks on veel mõned olulised otsused ära vaja oodata. Minu kõrvalistmel hakkab sellele hooajal istuma britt Darren Garrod.“ Poom selgitas, et kodumaalt oli keeruline leida piisava kogemusega kaardilugejat.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee