Spordivaria

KUIDAS PALUN? Tokyo olümpiamängude juhtfiguur tegi seksistliku avalduse: naised räägivad liiga palju! 

Ohtuleht.ee, 6. veebruar 2021 12:54
Yoshiro Mori.Foto: KIM KYUNG-HOON/Scanpix
Tokyo olümpiamängude eel sai omapärase sõnavõtuga hakkama spordipeo korralduskomitee juht Yoshiro Mori, kes teatas, et naised võiksid vähem rääkida.

Jaapani väljaanne Asahi vahendas mõned päevad tagasi toimunud kohtumisel juhtunut, kus Tokyo olümpiakomitee juht Mori sõna võttis. „Kui suurendame (olümpiamängude korraldusmeeskonna) juhatusse kuuluvate naiste osakaalu, siis peame tagama selle, et nende rääkimisaeg on teatud määral piiratud, sest neil on keeruline oma mõtteid ära lõpetada. See on tüütu,“ olevat kõlanud Mori avaldus.

Mori avaldust kommenteeris Naomi Osaka, kes on naiste tennisemaailma üks kuumemaid nimesid hetkel. „Mulle tundub, et see oli väga võhiklik märkus, mida teha,“ sõnas jaapanlanna oma koduriigi ametniku sõnavõtu kohta. „Arvan, et kui keegi teeb selliseid kommentaare, peaks tal olema veidi rohkem teadmisi selles osas, mida ta suust välja ajab. Lisaks tahaksin kuulda tema põhjendusi selliste kommentaaride andmise osas. Samuti tahaksin teada saada, kuidas näevad seda teised inimesed, kes teda ümbritsevad,“ lisas Osaka.

Rahvusvaheline olümpiakomitee otsustas neljapäeval, et pärast Mori vabandust on juhtum lõpetatud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee