BLOGI | VIDEO | VÕIMAS! Kalev/Cramo alistas võõral väljakul Moskva CSKA! (3)

Toimetas Eigo Kaljurand, 7. veebruar 2021 14:56
Roberts Štelmahersi hoolealused alistasid võõrsil Euroopa tippu kuuluva Moskva CSKA.Foto: Martin Ahven
Korvpalliklubi Kalev/Cramo alistas VTB Ühisliigas võõral väljakul Moskva CSKA 107 : 102.

Ühisliigas varasemast tosinast mängust vaid kaks võitnud Kalev/Cramo kohtumise algus polnud paljulubav. Tallinlased jäid kiiresti 8 : 17 kaotusseisu, eriti hädas oldi mängu lõpuks 38 silma toonud Darrun Hilliardi peatamisega.

Sellel hooajal esmakordselt täisrivistuses platsile pääsenud Kalev püsis siiski löögiulatuses, sest avaveerand kaotati 21 :  25 ja poolaeg 41 : 48. Seda vahe kasvatas CSKA veelgi, viimasele kümnele minutile läks Kalev vastu seisult 68 : 79.

Kuid mängu lõpp kuulus tallinlastele. Neljanda veerandi alguses tabas Janari Jõesaar kolm kaugviset, olulistel hetkedel õnnestusid ka Maurice Kemp ja Marcus Keene. 25 sekundit enne matši päädimist sopsas Martin Dorbek keerulise kolmese, mis viis Kalevi ette 104 : 99, lõppseisu 107 : 102 vormistasid Rauno Nurgeri ja Jõesaare vabavisked.

Ühisliigas hooaja kolmanda võidu võtnud Kalevi poolel tõi Keene 26, Kemp 24 ja Jõesaar 21 silma. Sealjuures Keene tabas tosinast kaugviskest 7 ja Jõesaar kaheksast kuus. Euroliigas teist kohta hoidva CSKA poolelt tegid enim pahandust jänkid Hilliard ja Mike James, kelle arvele jäi vastavalt 38 ja 19 punkti.

„Võit CSKA tasemega tiimi üle on alati suur asi ja oleme väga rõõmsad. Tänan kõiki mängijaid, kes võitlesid esimesest kuni viimase minutini,“ ütles kalevlaste peatreener Roberts Štelmahers pressikonverentsil. Tema sõnul võivad sellised võidud muuta mängijate mõttemaailma ja suurendada eneseusku. „See oli nii mulle kui ka mängijatele suur päev.“

CSKA on Ühisliigas võitnud 14st mängust 10, millega hoitakse tabelis kolmandat kohta. Kalev on Ühisliigas pidanud kuraditosin matši, millest on kaotatud kümme. Eestlaste mõlemad varasemad võidud tulid Minski Tsmoki vastu.

Tuleva nädala kolmapäeval ja reedel kohtub Kalev Permis sealse Parmaga. Kaks kohtumist toimuvad võõrsil, sest jaanuaris oli Parma tiim juba Tallinnas, kuid siis tuvastati Eesti meeskonnas koroonapositiivsed ja matš lükati edasi.

Standings provided by SofaScore LiveScore
14:55
Eigo Kaljurand

Kalev alistas Moskva CSKA 107 : 102!

14:54

Kurbanov eksis kolmesel, CSKA sai ründelaua, James proovis kolmest ja eksis temagi. See mäng on tehtud!

Jõesaare vastu tehti ebasportlik, mees sopsas kahest vabaviskest ühe, aga see on vaid skoori vormistamine.

14:53

CSKA tegi 18,6 sekundit enne kohtumise normaalajalõppu vea, vabaviskejoonele läks Rauno Nurger. 27aastane keilakas sopsas mõlemad, Kalev neljaga ees!

14:51

Mike James tuli üle, võttis raske kolmese, mis jäi lühikeseks.... aga.... kohtunikud andsid olukorrast vea ja jänki tabas kõik kolm vabaviset. Kalevi edu 2 punkti, mängida 21 sekundit.

14:49

MARTIN DORBEK! Keene sattus hätta, andis palli Dorbekule, kes tabas keerulisest asendist kolmese. Kalev ees 104 : 99!

14:48

49,9 sekundit enne lõppu saatis Kalev vabaviskejoonele Bolomboy, keskmängija tabas mõlemad sooritused ja vahe taas kaks punkti...

14:47

Maurice Kemp võeti korvi all veaga maha, aga ameeriklane tabas mõlemad vabavisked. 101 : 97

14:46

Ai-ai, valusad hetked. 94 : 99 seisult oli Kalev kaitselauas palli saamas, kuid see libises Jõesaare näppude vahelt minema. Nahkkera läks Mike Jamesi kätte, kes väga kaugel kolmesel ei eksi. Kalev veel kahega ees, mängida 1.23.

14:43

CSKA poolelt pani James kahese, aga pole vahet... Keene andis palli Jõesaarele, kes tabas oma mängu kuuenda kolmese. 99 : 92! Kas tõesti teeb Kalev imet? Mängu lõpuni nõksa üle kahe minuti.

14:41

Kemp vajutas kahel rünnakul järjest pealt, samal ajal CSKA ei saa mitte millegagi hakkama. Kalev ees 96 : 90!

14:40

CSKA eksis rünnakul, Keene võttis laua, leidis korvi alt üles Kempi, kes ei eksinud. Kalev ees 92 : 90!

14:39

Hilliard tabas raske kahese ja mehe arvel on juba 38 punkti. Aga Marcus Keene hakkas hullu ajama! Kõigepealt kaugelt üle vastase käe ja siis tagasihüppelt keskpositsioonilt... Tablool viik!

14:37

CSKA rünnak jooksis päris umbe, kui kahel korral järjest kaotati pall. Lewise keerulise viske järel Kalev taga vaid kolme punktiga, 85 : 88.

14:35

Kalev püsib mängus! Jõesaar ja Kemp tabavad, vahe ikka viis silma, 83 : 88.

14:33

CSKA kaitse ilmselgelt jälgis Jõesaart, aga äär jättis palli korvi alla, kus oli üksi Nurger. Eestlane surus palli võimsalt pealt, seis 79 : 84 ja Dimitrios Itoudis võttis aja maha

14:30

Janari Jõesaar! Super! Eesti koondise äär tabas kolmel rünndakul järjest kaugelt! Seis Kalevi poolt vaadates 77 : 84

14:29

Neljanda veerandaja alguseks pani Hilliard veel ühe kolmese. CSKA edu 14 punkti, jänki arvel juba 34 punkti.

14:27

Kalev kaotas kolmanda veerandaja 68 : 79.

14:25

Õnnetu olukord, kui Kaufmanise käsi käis (näiliselt tahtmatult) Ivan Uhhovi näos. Venelasel veri lahti ja kohtunikud andsid ebasportliku.

14:23

Marcus Keene otsustas mängu üle võtta! Jänki pani kolmel rünnakul järjest kolmese, kõik sopsasid läbi korvirõnga... Kalev taga 68 : 77.

14:19

Euroliiga supertäht Mike James läks hoogu! Kui avapoolajal jäi mees seitsme minutiga nullile, siis nüüd pani ta pooleteist minutiga üheksa silma. Tõsi, enamik neist tulid vabavisetest, aga needki on vaja teenida ja siis kotti panna. Kalev taga 58 : 72, veerandi lõpuni kolm minutit. Hädasti oleks vaja see vahe tõmmata väiksemaks.

14:14

Kalevi poolt sopsas Lewis, aga CSKA poolelt vastas... jah... Darrun Hilliard. 17 minutiga 29 punkti ja jänki käsi on nii kuum, et nüüd tabab mees ka keerulisi viskeid.

14:10

Hilliard kaugelt. Taas. Mehe kaugvisked 7/4 ja kirjas 26 punkti. Kalev oli taga vaid silmaga, kuid Hacketti tabava kolmese järel vahe taas 10 silma, 50 : 60. Štelmahers võttis arusaadavalt aja maha, sest kaitses on asjad sassis.

14:08

Hilliard on kuum. CSKA on teisel poolajal saanud kuus punkti, kõik Hilliardi kaugvisetest. Jänki on 15 minutiga toonud juba 23 silma! Oleks arusaadav, kui kõik need visked oleksid keerulised, aga miskipärast andis Kalev tema pealt abi.

14:06

Keene ja Jõesaar laskasid kolmesed. Kalev taga vaid ühe silmaga 50 : 51!

14:05

Kalev alustas teist poolaega hästi. Kemp pani 2+1, Eesti sats taga nelja silmaga.

14:05

13:59

Statistikas hakkab silma CSKA võimsus ründelauas, kust nad on noppinud seitse palli, millest viis on Voigtmanni arvel. Kalevi puhul on huvitav, et üsna vähe on võetud kaugviskeid. Kui mõnes matšis on nende kolmeste ja kaheste arv võrdne, siis täna on Kalev proovinud kaugelt vaid 8 korda, millest on mehed tabanud kolm (kahesed samal ajal 21st 14).

13:51

Kalevi mängu tassisid avapoolajal jänkid. Keene ja Kemp on toonud 9, Thomas 6 ja Lewis 5 punkti. CSKA poolel tegi enim pahandust Hilliard, kes 13 minutiga tõi 17 silma. Eestlased olid hädas ka korvi all, mida on näha ka Boloboy üheksast ja Voigtmanni kaheksast punktist.

13:48

Thomas tabab 12 sekundit enne poolajavilet kahese, mille järel on vahe vaid viis silma. Kahjuks tabas Läti koondislane Jānis Strēlnieks koos poolajasireeniga kahese, mistap puhkama lähevad tiimid seisult 41 : 48

13:47

Nüüd tegi Kalev omaltpoolt vastu 7 : 0 spurdi, millega vähendas vahe kuuele silmale.

13:40

Kalev on Euroliiga satsiga hädas just kaitses. Teisel veerandil sai CSKA esimese seitsme minutiga kirja 19 silma, selliselt jätkates paugutab Moskva sats kohtumise lõpuks 100 punkti. Avaveerandi lõpuni nõksa üle kahe minuti, Kalev taga 33 : 44

13:34

CSKA-lt 10 : 0 spurt, millega kodumeeskond läks juhtima 37 : 27. Õnneks Kalevi poolelt suutis lõpuks Kemp kahesega vastata.

13:31

Viigiseisult 27 : 27 sai CSKA kuus silma järjest ja Kalev võttis aja maha. Üldiselt on mängupilt päris tipp-topp. On näha, et Moskva sats päris 100% tahtega ei mängi, näiteks Mike James on seitsme minutiga võtnud vaid ühe viske. Sellist CSKAd võiks hammustada küll, aga selleks peab Kalev ründes natuke rohkem õnnestuma ja kaitselauas hoolsamad olema.

13:24

Viik! Kemp sai aru, et tal on vastas noorem mängumees ja võttis venelase julgelt ette. Jänki tabas koos veaga korvi, kahjuks vabavise ei tabanud, aga tablool viik 25 : 25

13:20

Keene hoiab Kalevit elus! Jänki tabas viimase pooleteise minuti jooksul kaks rasket kolmest ja Kalev kaotas avaveerandi 21 : 25.

13:18

Kalev on kaitses päirs hädas. CSKA-l 9 minutiga kirjas 25 punkti, aga paljud neist on tulnud väga lihtsalt. Kerge kate-kattest mänguga suudeti pidevalt korvi alla keegi vabaks mängida.

13:15

Kuigi enne kohtumist teatas Kalev, et Lewis CSKA vastu tõenäoliselt ei mängi, siis tegelikult toodi mees platsile. Venelaste võimsust näitab seegi, et nende võtmemängija Mike James toodi sisse alles 19 : 13 eduseisus.

13:12

"Hilliard paneb täna kõik kotti," nentis kommentaator. Jänki tuli äärelt läbi ja tabas keerulise viske, tablool Kalevi poolt vaadates 8 : 17.

13:11

Esimesel viiel minutil oli Kalevi suurim ebaõnnestuja Keene. Seni hooajal tallinlaste mäng vedanud jänkil oli kirjas kaks möödaviset ja kaks pallikaotust, mistap võttis Štelmahers mehe pingile ja edasi proovitakse Sten Sokuga.

13:06

Kuigi Thomas tõi tabloole skoori 6 : 10, siis Kalev on juba kahel korral patustanud rumalate pallikaotustega. Kui tallinlased soovivad täna imet teha, siis selliseid lapsikuid vigu ei tohi teha.

13:05

Paha-paha. CSKA tabas esimesel kolmel minutil kõik visked ja armeelastel juba 10 silma koos.

13:04

Dorbek avab kahesega Kalevi skoori, kuid Hilliard vastab keskpositsoonilt. 2 : 5

13:03

Kui Kalevi poolel eksisid avarünnakul vabadelt positsioonidelt nii Keene kui Dorbek, siis CSKA Hilliard sopsas kolmese. 0 : 3