Roberts Štelmahersi hoolealused alistasid võõrsil Euroopa tippu kuuluva Moskva CSKA.Foto: Martin Ahven
7. veebruar 2021, 14:56

BLOGI | VIDEO | VÕIMAS! Kalev/Cramo alistas võõral väljakul Moskva CSKA! (3)

Korvpalliklubi Kalev/Cramo alistas VTB Ühisliigas võõral väljakul Moskva CSKA 107 : 102.

Ühisliigas varasemast tosinast mängust vaid kaks võitnud Kalev/Cramo kohtumise algus polnud paljulubav. Tallinlased jäid kiiresti 8 : 17 kaotusseisu, eriti hädas oldi mängu lõpuks 38 silma toonud Darrun Hilliardi peatamisega.

Sellel hooajal esmakordselt täisrivistuses platsile pääsenud Kalev püsis siiski löögiulatuses, sest avaveerand kaotati 21 :  25 ja poolaeg 41 : 48. Seda vahe kasvatas CSKA veelgi, viimasele kümnele minutile läks Kalev vastu seisult 68 : 79.

Kuid mängu lõpp kuulus tallinlastele. Neljanda veerandi alguses tabas Janari Jõesaar kolm kaugviset, olulistel hetkedel õnnestusid ka Maurice Kemp ja Marcus Keene. 25 sekundit enne matši päädimist sopsas Martin Dorbek keerulise kolmese, mis viis Kalevi ette 104 : 99, lõppseisu 107 : 102 vormistasid Rauno Nurgeri ja Jõesaare vabavisked.

Ühisliigas hooaja kolmanda võidu võtnud Kalevi poolel tõi Keene 26, Kemp 24 ja Jõesaar 21 silma. Sealjuures Keene tabas tosinast kaugviskest 7 ja Jõesaar kaheksast kuus. Euroliigas teist kohta hoidva CSKA poolelt tegid enim pahandust jänkid Hilliard ja Mike James, kelle arvele jäi vastavalt 38 ja 19 punkti.

„Võit CSKA tasemega tiimi üle on alati suur asi ja oleme väga rõõmsad. Tänan kõiki mängijaid, kes võitlesid esimesest kuni viimase minutini,“ ütles kalevlaste peatreener Roberts Štelmahers pressikonverentsil. Tema sõnul võivad sellised võidud muuta mängijate mõttemaailma ja suurendada eneseusku. „See oli nii mulle kui ka mängijatele suur päev.“

CSKA on Ühisliigas võitnud 14st mängust 10, millega hoitakse tabelis kolmandat kohta. Kalev on Ühisliigas pidanud kuraditosin matši, millest on kaotatud kümme. Eestlaste mõlemad varasemad võidud tulid Minski Tsmoki vastu.

Tuleva nädala kolmapäeval ja reedel kohtub Kalev Permis sealse Parmaga. Kaks kohtumist toimuvad võõrsil, sest jaanuaris oli Parma tiim juba Tallinnas, kuid siis tuvastati Eesti meeskonnas koroonapositiivsed ja matš lükati edasi.

Standings provided by SofaScore LiveScore
14:55
Eigo Kaljurand

Kalev alistas Moskva CSKA 107 : 102!

14:54

Kurbanov eksis kolmesel, CSKA sai ründelaua, James proovis kolmest ja eksis temagi. See mäng on tehtud!

Jõesaare vastu tehti ebasportlik, mees sopsas kahest vabaviskest ühe, aga see on vaid skoori vormistamine.

14:53

CSKA tegi 18,6 sekundit enne kohtumise normaalajalõppu vea, vabaviskejoonele läks Rauno Nurger. 27aastane keilakas sopsas mõlemad, Kalev neljaga ees!

14:51

Mike James tuli üle, võttis raske kolmese, mis jäi lühikeseks.... aga.... kohtunikud andsid olukorrast vea ja jänki tabas kõik kolm vabaviset. Kalevi edu 2 punkti, mängida 21 sekundit.

14:49

MARTIN DORBEK! Keene sattus hätta, andis palli Dorbekule, kes tabas keerulisest asendist kolmese. Kalev ees 104 : 99!

14:48

49,9 sekundit enne lõppu saatis Kalev vabaviskejoonele Bolomboy, keskmängija tabas mõlemad sooritused ja vahe taas kaks punkti...

14:47

Maurice Kemp võeti korvi all veaga maha, aga ameeriklane tabas mõlemad vabavisked. 101 : 97

14:46

Ai-ai, valusad hetked. 94 : 99 seisult oli Kalev kaitselauas palli saamas, kuid see libises Jõesaare näppude vahelt minema. Nahkkera läks Mike Jamesi kätte, kes väga kaugel kolmesel ei eksi. Kalev veel kahega ees, mängida 1.23.

14:43

CSKA poolelt pani James kahese, aga pole vahet... Keene andis palli Jõesaarele, kes tabas oma mängu kuuenda kolmese. 99 : 92! Kas tõesti teeb Kalev imet? Mängu lõpuni nõksa üle kahe minuti.

14:41

Kemp vajutas kahel rünnakul järjest pealt, samal ajal CSKA ei saa mitte millegagi hakkama. Kalev ees 96 : 90!

14:40

CSKA eksis rünnakul, Keene võttis laua, leidis korvi alt üles Kempi, kes ei eksinud. Kalev ees 92 : 90!

14:39

Hilliard tabas raske kahese ja mehe arvel on juba 38 punkti. Aga Marcus Keene hakkas hullu ajama! Kõigepealt kaugelt üle vastase käe ja siis tagasihüppelt keskpositsioonilt... Tablool viik!

14:37

CSKA rünnak jooksis päris umbe, kui kahel korral järjest kaotati pall. Lewise keerulise viske järel Kalev taga vaid kolme punktiga, 85 : 88.

14:35

Kalev püsib mängus! Jõesaar ja Kemp tabavad, vahe ikka viis silma, 83 : 88.

14:33

CSKA kaitse ilmselgelt jälgis Jõesaart, aga äär jättis palli korvi alla, kus oli üksi Nurger. Eestlane surus palli võimsalt pealt, seis 79 : 84 ja Dimitrios Itoudis võttis aja maha

14:30

Janari Jõesaar! Super! Eesti koondise äär tabas kolmel rünndakul järjest kaugelt! Seis Kalevi poolt vaadates 77 : 84

14:29

Neljanda veerandaja alguseks pani Hilliard veel ühe kolmese. CSKA edu 14 punkti, jänki arvel juba 34 punkti.

14:27

Kalev kaotas kolmanda veerandaja 68 : 79.

14:25

Õnnetu olukord, kui Kaufmanise käsi käis (näiliselt tahtmatult) Ivan Uhhovi näos. Venelasel veri lahti ja kohtunikud andsid ebasportliku.

14:23

Marcus Keene otsustas mängu üle võtta! Jänki pani kolmel rünnakul järjest kolmese, kõik sopsasid läbi korvirõnga... Kalev taga 68 : 77.